Dnes je neděle 12. červenec, svátek má Markéta.

Ilustrační foto

Už zítra se v Příbrami uskuteční Festival živých soch

přidáno: 21. 09. 2018

Dlouho očekávaná akce pomalu vrcholí. Už zítra se v Pražské ulici a na náměstí TGM v Příbrami uskuteční Festival živých soch. K vidění bude celkem 28 soch na dvaceti stanovištích.

Od 9:00 hod. až do samého poledne můžete procházet pražskou ulici a kochat se uměním, které v našem státě nemá zatím až takovou tradici jako v zahraničí. Od hostesek si vyzvednete u pódia nebo u některých soch soutěžní kartičku a zároveň můžete hlasovat o tom, jaká se vám líbí nejvíce. Celkové vyhlášení nejlepší sochy potom proběhne kolem poledne nahoře na Václavském náměstí.

Sochy budou rozmístěné celkem na dvaceti stanovištích

"Ozývají se lidé ze všech koutů republiky, že si udělají výlet do Příbrami na sochy a spojí s tím návštěvu dalších významných příbramských míst. Tato akce je určitě velkou podporou pro příbramský cestovních ruch,“ řekl za VDN Promo Petr Větrovský. Sochy budou v centru Příbrami rozmístěné celkem na dvaceti stanovištích a budou připraveny se se všemi ochotně vyfotografovat. Předpověď počasí je zatím velice přívětivá. Z veder posledních dní se má ochladit na podzimních 12 stupňů s jasnou až skoro jasnou oblohou, což je pro procházku v mikině s teplou kávou úplně ideální.

autor článku: Jitka Doubravová