Dnes je sobota 26. září, svátek má Andrea,
je Mezinárodní den kulturního dialogu.

Ilustrační foto

Balada pro banditu na letních scénách

přidáno: 20. 06. 2018

Po loňském úspěchu se Balada pro banditu vrací na letní scénu. Kdy a kam můžete vyrazit se dozvíte v dnešním článku.

Příběh Nikoly Šuhaje loupežníka od autora Ivana Olbrachta se výrazně zapsal do podvědomí diváků v 70. letech. Jeho muzikálové zpracování poprvé uvedlo brněnské Divadlo na provázku. Autorem textu byl Milan Uhde.

Příběh v muzikálovém zpracování

Byl rebelem s přirozenou tuhou po svobodě, vymykal se všem konvencím. Stal se zbojníkem z vlastní vůle, ale i z nutnosti. Nedostatek peněz mu nejdřív nedovoloval, aby si mohl vzít svou milovanou Eržiku. Peníze pro Eržičina otce se tedy rozhodl získat za každou cenu. Ovšem v loupení se nezastavil, pokračoval od malých krádeží k velkým lupům, za stálého pronásledování četnictvem, kterému unikal až do chvíle, kdy byla na jeho dopadení vypsána vysoká odměna. A pod vidinou velkých peněz, ale i vyhnutí se vlastnímu trestu ho zradili jeho dobří kamarádi. A všechno vlastně způsobila válka. On chtěl jen žít. Milovat svou Eržiku. Proč by měl bojovat za svět, který je daleko? Lepší je se schovat v horách před četníky a loupit.

Hraje se na Skalce, v Mníšku pod Brdy a v Březnici

Po loňském úspěchu se Balada pro banditu 21. června vrací do Lesního divadla na Skalce v Novém Podlesí u Příbrami. Letos se nabídka letních scén rozšiřuje o další místa -  Státní zámek v Mníšku pod Brdy, 23. června a 27. června Státní zámek v Březnici. Začátek je vždy od 21:00 hod. V hlavních rolích účinkují Anna Fixová a Pavel Batěk a nebude chybět ani živá kapela. Představení je pod taktovkou režiséra Milana Schejbala.

autor článku: Andrea Vasilová | Divadlo A. Dvořáka Příbram