Dnes je středa 23. září, svátek má Jaromír.

Ilustrační foto

Příbramské divadlo uvede premiéru hry od Agathy Christie

přidáno: 24. 11. 2017

Slavný detektivní příběh od královny tohoto napínavého žánru, Agathy Christie, čeká diváky příbramského divadla při nové premiéře inscenace „A pak už tam nezbyl ani jeden“.

Na scénu přivádí deset lidí, kteří se navzájem neznají a shodou okolností se ocitli na opuštěném ostrově. Bouřící moře je zcela odřízlo od okolního světa. A pak postupně začíná docházet k vraždám. Kdo bude další obětí a proč, nikdo neví. Napětí mezi jednotlivými postavami sílí a přerůstá v psychologickou hru. Dochází tím i k vnitřnímu zpytování – mám nějaké hříchy, nesu si svou vinu, čeká mě trest? 

Kniha i scénář Agathy Christie nese původní název „Deset malých černoušků“. Proč se nyní hra jmenuje „A pak už tam nezbyl ani jeden“? To je otázka pro dramaturgyni Kateřinu Fixovou: „Z různých autorsko-právních důvodů se původní název používat nesmí. Nechci tento problém komentovat, ale z hlediska dramaturgického to není dobré řešení. U klasických děl divák ví, co má pod známým názvem očekávat."

Pokud jste knihu „Deset malých černoušků“ četli a myslíte si tudíž, že víte, jak příběh dopadne, tak můžete být překvapeni. Agatha Christie pro divadelní předlohu napsala zcela jiný konec, než jaký má knižní verze. Ale aby to bylo pro diváky ještě více napínavé, každý tvůrce nové divadelní inscenace si může z obou verzí vybrat.   

Inscenace „A pak už tam nezbyl ani jeden“ bude mít premiéry 30. listopadu a 1. prosince.

Pod režijním vedením Martina Vokouna uvidíte Jiřího Vojtu, Annu Fixovou, Lukáše Typlta, Martina Dusbabu, Romana Slováka, Jana Konečného, Kateřinu Fixovou, Petra Floriána, Filipa Müllera a Ivanu Krmíčkovou.

autor článku: Jitka Honischová | Divadlo A. Dvořáka v Příbrami