Dnes je středa 23. září, svátek má Jaromír.

Ilustrační foto

Zkraťte si čekání na Vánoce v příbramském divadle

přidáno: 01. 12. 2017

Prosinec bývá pro většinu z nás stresujícím obdobím. Musíme toho do Vánoc tolik stihnout. Napéct, uklidit, udělat výzdobu, nakoupit dárky, zařídit vše tak, aby Štědrý den i konec roku byly perfektní. Z toho shonu jsme unavení, a proto je nutné se i pořádně zrelaxovat – a proč ne třeba v divadle?

Můžete začít hned na začátku prosince. Prvního totiž divadlo představí novou premiéru inscenace „A pak už tam nezbyl ani jeden“. Na scénu přivádí deset lidí, kteří se navzájem neznají a shodou okolností se ocitli na opuštěném ostrově. Bouřící moře je zcela odřízlo od okolního světa. A pak postupně začíná docházet k vraždám. Kdo bude další obětí a proč, nikdo neví. Napětí mezi jednotlivými postavami sílí a přerůstá v psychologickou hru. Dochází tím i k vnitřnímu zpytování – mám nějaké hříchy, nesu si svou vinu, čeká mě trest? 

K této hře dokonce herec Petr Florián se svými kolegy a známými natočil úžasný trailer, na který se můžete podívat buď na facebookových stránkách divadla nebo na youtube.

Čeká nás i „Ženitba“. Klasická situační komedie prověřená mnoha světovými jevišti. Nejde v ní o nic víc a o nic míň než o to, jak oženit hlavního hrdinu, zarputilého starého mládence Podkolatova. Jeho přítel Kočkarev a také zdatná dohazovačka Tekla se do této zdánlivě jednoduché životní situace s vervou zapojí, a tak se mimo jiné objeví více ženichů, než je třeba… Tak co myslíte? Ožení se Podkolatov nebo mu někdo jeho nevěstu vyfoukne? To můžete zjistit už v sobotu 2. prosince.

Na Malou scénu přijde Mikuláš 5. prosince. Můžete vzít své děti na promítání pásma krátkých pohádek a hned po tom předá Mikuláš s andělem vašim ratolestem balíčky, které si můžete připravit a při příchodu do divadla je předat uvaděčkám. Na ty zlobivé bude čekat i čert!

Blíží se dokonce návrat Velkého Gatsbyho. Příběh Nicka Carrawaye, který se vydává do New Yorku. Nick se postupně stane součástí světa mimořádně bohatých lidí, jejich iluzí, lásek a zklamání. A setká se s Gatsbym, který se topí v penězích, je to známý pořadatel velkolepých večírků a přesto nešťastný smolař. Jeho hosté se skvěle baví, ale on spíše sleduje protější břeh řeky, kde žije jeho bývalá velká láska Daisy. On byl kdysi chudý, a proto vztah skončil – dnes má peníze a svět mu leží u nohou. Proč by nemohla i Ona? A jak říká tajemnice uměleckého souboru Kateřina Baslová: „Je to silný a krásný příběh, mnohem hlubší, než jak jej možná znáte z filmu.“

Pokud ještě nevíte, kde trávit Silvestra, tak do příbramského divadla můžete přijít už odpoledne a odejít až v novém roce. Od 15 hodin společně s herci příbramského divadla a jejich hosty můžete cestovat v čase při inscenaci „Spojovací dveře“. „Vše o ženách“ se dozvíte od 18 hodin na Malé scéně. A ve 20 hodin můžete plynule přejít do Estrádního sálu na silvestrovský mejdan. Nejen celý večer, ale i nový rok budete moci přivítat se zkušeným moderátorem a populárním hercem Filipem Müllerem. K tanci i poslechu zahraje příbramská kapela „A je to!“, která má ve svém repertoáru písničky populárních českých i zahraničních kapel. Atraktivní podívanou připravili tanečníci ve stylu electric boggie. Námořní důstojníci ze skupiny California Dreams by těsně před půlnocí měli náladu ještě vygradovat. Jsou to totiž dobří tanečníci, ale zároveň se jim špatně tančí v uniformách. Takže odkládání oděvu bude nutné…

Toto je jen zlomek toho, co nás a hlavně vás diváky v prosinci v Divadle A. Dvořáka Příbram čeká! Více informací se dozvíte na našich webových stránkách. Budeme se na vás těšit!

 

Rezervace vstupenek a více informací:

Telefonní číslo:

  • 326 531 250 nebo 773 583 389

Facebook:

Instagram:

Webové stránky:

Prodejní místo pro vstupenky - Dobříš:

  • Prodejna MARaCO (nám. Komenského 417) Dobříš

autor článku: Jitka Honischová | Divadlo A. Dvořáka Příbram