Dnes je pátek 29. září, svátek má Michal.

Ilustrační foto

Do bříška: Ideální místo na dobré jídlo v nekuřáckém prostředí

přidáno: 09. 12. 2015

Tentokrát se v seriálu Do bříška podíváme do Hostince U Bílého Lva, kam můžete zavítat na chutné jídlo nebo kávu s přáteli či rodinou. Co dobrého si můžete objednat?

Hostinec U Bílého Lva otevřel již v roce 2008 a od začátku měl jasný cíl - dopřát svým strávníkům zcela nekuřácké prostředí.

Naleznete ho přímo na náměstí

Výhodou restaurace je poloha. Nachází se přímo na Mírovém náměstí u autobusového nádraží. Vnitřní prostory jsou příjemně laděny do dřeva.

Na jídlo můžete přijít po celý den

Hotová jídla jsou pro vás připraveny do 15:00 hodin. Vybrat si můžete z denního menu, které naleznete i na internetoých stránkách hostince. Hotová jídla si vyberete již od 80 Kč. Objednat si můžete také polévku, která stojí 25 Kč. V kuchyni se však samozřejmě vaří po celý den. Od 15:00 hodin vám kuchaři připraví minutky. Specialitou kuchyně je pečené vepřové koleno s křenem, hořčičí a chlebem (cena 1 kg / 155 Kč). Nebo můžete ochutnat dobříšské medailonky na bramboráčkách s oblohou (cena 200 g / 175 Kč).

Co si můžete dopřát k pití?

Zajisté nechybí točené pivo Krušovice nefiltrované, Březňák či nealkoholické pivo (cena 0,5 l / 25Kč). Samozřejmostí jsou další alkoholické i nealkoholické nápoje, studené i teplé.

Soukromý salónek pro vaše akce

K dispozici je také salónek pro kapacitu přibližně 35 lidí. Využít se může k soukromým či pracovním akcím.

Nechte vařit ostatní za sebe

Dopřejte si odpočinek a nechte vařit jednou za sebe druhé. Máte chuť na výborný domácí houskový (cena 30 Kč), nebo bramborový knedlík (cena 40 Kč)? U Bílého Lva si ho můžete zakoupit v takzvaném okénku, které naleznete z vedlejší ulice. S sebou domů či do kanceláře si můžete také odnést připravené jídlo.

Adresa

Mírové náměstí 77, Dobříš

Otevírací doba

  • pondělí až čtvrtek – 10:00 až 22:00 hodin
  • pátek až sobota – 11:00 až 23:00 hodin
  • neděle - zavřeno

autor článku: Kamila Paulová