Dnes je pondělí 18. říjen, svátek má Lukáš.

www.hfad.cz/

Středočeský kraj: 100 mil. Kč půjde na opravy silnic po zimě

přidáno: 16. 06. 2021

Rada kraje schválila navýšení příjmové a výdajové části rozpočtu Středočeského kraje na rok 2021 ve výši 100 mil. Kč. Tyto finanční prostředky budou využity na opravy silnic II. a III. tříd po letošní zimě.

Také jste po zimně zaznamenali na silnicích nové výmoly?

Jen v okolí Dobříše bychom na silnicích II. a III. třídy našli desítky (možná i stovky) míst, kde jsou díry takové, že by urvaly kola od auta. Mnohdy jsou výmoly viditelné až na poslední chvíli a řidiči jsou tak při svých cestách vystaveni díky nim nepříjemným dopravním situacím.

Středočeský kraj nyní uvolnil 100 mil. Kč na opravy silnic po zimně. Z této částky se však podaří opravit necelá 1/3 evidovaných škod na středočeských silnicích.

Rozhodnutí Rady Středočeského kraje ČR okomentoval náměstek pro oblast financí, dotací a inovací Věslav Michalik: Jsem rád, že se podařilo zapojit do rozpočtu dalších 100 mil. Kč, které budou použity na odstraňování škod po zimě, které byly v letošním roce mnohem větší než v minulých letech. Celkově je však tato částka nedostatečná. Stále více se projevuje neudržitelnost stávajícího rozpočtového určení daní pro Středočeský kraj, které nereflektuje skutečnost, že má ze všech krajů nejdelší silniční síť s největším počtem mostů a také nejvíce obyvatel."

Náměstek hejtmanky pro oblast silniční dopravy Martin Kupka k tomu dodal: „Celkový součet škod na středočeských silnicích po letošní zimě je hrozných 330 mil. Kč. Navíc samotná zimní údržba vysála z rozpočtu kraje výrazně více peněz než v předchozích letech. Dopad je tedy dvakrát těžký. Nová injekce do středočeských silnic je nanejvýš potřebná. 100 mil. Kč okamžitě využijeme k potřebným souvislým opravám silnic. Řidiči tento krok kraje okamžitě uvidí.“

Které silnice jsou na Dobříšsku v nejhorším stavu?

Pojďme společně zkusit zjistit aktuální stav silnic v okolí Dobříše. Nachází se ve vašem okolí silnice ve špatném stavu? Vyfoťe ji a spolu s označením místa či komentářem ji přidejte pod tento příspěvek na našem facebookovém profilu. Uvidíme, jak moc špatný je stav silnic II. a III. třídy v našem regionu...

autor článku: redakce DA (zdroj: www.kr-stredocesky.cz)