Dnes je pondělí 15. srpen, svátek má Hana,
je Den energy drinků.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Cesta mezi obcemi Drhovy a Libice je od dnešního dne dočasně uzavřena!

přidáno: 01. 11. 2021

Z důvodu budování nového vodovodu pro obec Drhovy byla dnes dočasně uzavřena místní komunikace mezi obcemi Drhovy a Libice. Uzavření této cesty nyní přináší komplikace v dopravě hlavně lidem žijícím v Dolíku u obce Rybníky a v osadě Libice, kde už je více než rok uzavřen most přes řeku Kocábu.

Dnes ráno byla uzavřena frekventovaná cesta mezi obcemi Drhovy a Libice. Tady už od 18. října probíhají podél cesty přípravné a výkopové práce pro pokládku nového vodovodního přivaděče do obce Drhovy. Nyní už však bylo třeba tuto místní komunikaci zcela uzavřít, aby se ve stavebních pracích mohlo pokračovat.

Uzavírka ze strany obce Rybníky a Drhovy byla povolena a stanovena od 1. do 19. listopadu 2021, a to pouze v pracovních dnech vždy od 7:00 do 17:00 hod. s tím, že termín uzavírky může být upraven v závislosti na průběhu stavebních prací. Uzavírka této komunikace platí pro všechny vozidla mimo vozidla stavby a BUS.

Uzavření cesty způsobilo nyní komplikace v dopravě hlavně lidem žijícím v Dolíku u obce Rybníky a v osadě Libice. Tady je už více než rok uzavřen most přes řeku Kocábu a právě trasa přes Drhovy a Libici byla do dnešního dne určena jako objízdná. Na nutnou uzavírku proto upozornilo občany v předchozích dnech také vedení obce Rybníky: „Dotčené občany budu v následujících dnech kontaktovat, abych Vám vysvětlila podrobnosti. Omlouvám se za komplikace při již tak složitém cestování, díky uzavřenému mostu v Dolíku, ale snažíme se ze všech sil zajistit dočasné přemostění. Prosíme ještě o trpělivost,“ uvedla na facebookovém obce Rybníky její starostka paní Kateřina Charvátová. Svůj facebookových profil k informovanosti občanů ve věci této uzavírky využila také obec Drhovy

Stanovení přechodné úpravy provozu na pozemní komunikaci mezi obcemi Drhovy a Libice bylo Městským úřadem Dobříš oznámeno až do 10. prosince 2021. Termín však může být upraven podle skutečného termínu prováděných prací. Vedení obou dotčených obcí (Drhovy a Rybníky) však slibují, že uzavírka proběhne jen po dobu nezbytně nutnou.

autor článku: redakce DA