Dnes je čtvrtek 21. leden, svátek má Běla.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region

V Praze se mění odjezdová stání autobusů pro cestující ve směru na Dobříš

přidáno: 01. 06. 2020

Rozsáhlá rekonstrukce ulice Nádražní v Praze změní odjezdová stání autobusů. Pro cestující ve směru na Dobříš a Příbram je podstatné, že jejich nástupní zastávky se přemisťují.

Webové stránky organizátora dopravy ROPID informují cestující, že z důvodu rozsáhlé rekonstrukce ulice Nádražní a mostu u Lihovaru dochází od 1. června 2020 k dopravnímu opatření na 9 autobusových a 5 tramvajových linkách PID. 

V souvislosti s tímto opatřením bude také přerušen provoz tramvají, tentokrát již jen v úseku Smíchovské nádraží – Hlubočepy. Výluka by měla trvat nejdéle do 31. října 2020.

Autobusové linky: Praha - Dobříš - Příbram

Pro cestující ve směru na Dobříš a Příbram je podstatné, že jejich nástupní zastávky (tedy stanoviště I a H) se přemisťují do ulice Moulíkova.

Nástupní zastávka Smíchovské nádraží pro linky PID číslo 129, 241 a 318 se přemisťuje do zastávky tramvají směr z centra, v Nádražní ulici.

Zároveň se přemisťuje zastávka Lihovar a to obousměrně do Strakonické ulice mezi křižovatky s ulicemi Císařská louka a Nádražní.

Tramvajové linky

Tramvajové linky číslo 451220 a 94 jsou, stejně jako v první etapě, ve směru z centra ukončeny v obratišti Smíchovské nádraží.

V nepřetržitém provozu je v úseku Sídliště Barrandov – Hlubočepy zavedena tramvajová linka číslo 32.

Změna náhradní dopravy číslo X12

Dochází k podstatné změně trasy náhradní autobusové dopravy číslo X12, která je během této etapy výluky vedena v trase Na Knížecí – Hlubočepy s přestupem z metra (na metro) pouze v zastávkách Na Knížecí, poblíž stanice metra Anděl.

Více informací je k naleznutí na webu www.pid.cz, nebo na www.dpp.cz.

autor článku: redakce DA (zdroj: Středočeský kraj, www.pid.cz)