Dnes je sobota 18. září, svátek má Kryštof.

www.hfad.cz/

AKTUÁLNÍ ZPRÁVA: Za šest měsíců se v Dobříši rozezní nové varhany

přidáno: 18. 03. 2021

Sdružení pro obnovu varhan v kostele Nejsvětější Trojice v Dobříši oznamuje velký úspěch. Několikaletá práce na veřejné sbírce je téměř u konce.

Vážení přátelé a podporovatelé projektu obnovy dobříšských varhan,

díky vaší finanční pomoci se po šesti letech trvání veřejné sbírky dočkáme nového nástroje do kostela Nejsvětější Trojice v Dobříši.

Koncem února byl podepsán dodatek č. 2 ke smlouvě o dílo z 31. srpna 2018 na „Stavbu a dodání nových varhan pro kostel Nejsvětější Trojice“ firmou Varhanářská dílna Kánský-Brachtl z Krnova s termínem dodání 30. září 2021.

Ke skluzu termínu dodání z 30. května 2021 na 30. září 2021 dochází v souvislosti s koronavirovou pandemií a zpožděním prací na opravě varhan v katedrále sv. Bartoloměje v Plzni.

Práce zaměstnanců firmy na romantických varhanách z dílny Štěpána Petra v plzeňské katedrále budou ukončeny do dvou měsíců. Ti se pak vrátí zpět do dílny v Krnově a posílí výrobu nových dílů pro dobříšské varhany. Nyní se pracuje na výrobě vzdušnice a hracího stolu. V průběhu září dojde k převezení dílů varhan a k montáži nástroje do zrestaurované varhanní skříně v dobříšském kostele. O postupu prací vás budeme průběžně informovat.

Stále ještě nám chybí téměř půl milionu

K dnešnímu dni schází na realizaci stavby varhan ve veřejné sbírce ještě částka ve výši 450 000 Kč z celkové ceny nástroje 4 300 000 Kč. Každá koruna nám teď pomůže.

Veřejná sbírka má číslo účtu: 115-99660227/0100.

Stále je možná také adopce píšťal na www.varhanydobris.cz.

Sdružení pro obnovu varhan a dobříšská farnost děkují za vaše dary. 

autor článku: Ivo Kylar