Dnes je čtvrtek 13. srpen, svátek má Alena,
je Den leváků.

Náš region

Vánoční koncert Jakuba Smolíka ve Staré Huti obohatily děti ze ZUŠ Dobříš

přidáno: 10. 12. 2019

Příjemnou vánoční atmosféru do starohuťského kulturáku vnesl zpěvák Jakub Smolík, kam zavítal v rámci narozeninového turné, která uspořádal ke svým 60tým narozeninám!

Po počátečním přivítání všech přítomných lehce po devatenácté hodině, započal Jakub Smolík pohodový večer písní Vánoční a Čekání Na Ježíška. Následovala píseň Říkej Mi Táto, kterou Jakub zpíval společně s Míšou Klausovou a i s publikem své dcerce Petrušce. Při písni byl na plátně za ním promítán klip. Snad každého v sále dojalo silné pouto mezi otcem a dcerou, které z klipu vyzařovalo.

Trochu nostalgie přinesly písně Až Se Ti Jednou Bude Zdát nebo Džínová Láska. I přes klid a pohodu, v jejichž znamení se koncert nesl, večer pěkně odsýpal, a krátké přestávky mezi písničkami Jakub okořenil humornými poznámkami, kdy dokázal naprosto nenuceně rozesmát celý kulturák.

Čtvrt hodiny před devátou večerní nastoupily na pódium děti z přípravného sboru Rukavičky a sboru Aglaia pod vedením Jany Malé. Společně s Jakubem nás potěšily písněmi Haleluja, Vánoční Zvony od Petra Koláře či Vánoce Jsou Tady.

Jakub po těchto písních vyzdvihl zpěv jediných dvou chlapců ve sboru, bratrů Pepy a Tondy, jejichž výkon ocenil svou deskou. Přislíbil ještě rozdat další desky těm, kteří budou nejvíce zpívat, a tak se všechny děti opravdu snažily. Pódium poté přenechal jen pro sbor, který zazpíval písně V Jeslích Dítě Spinká a Bílý Slon.

Následovala krátká přestávka, při které jsme měli čas si prohlédnout stánek, ve kterém jsme si mohli zakoupit památeční předměty, například víno, plakát nebo cédéčko, které Jakub samozřejmě podepsal při následné autogramiádě. Proběhlo i společné focení.

Po přestávce přišla na řadu očekávaná soutěž O nejlepší cukrářku roku 2019. Jelikož se konal první, vlastně spíš nultý ročník, jehož organizace proběhla až na poslední chvíli, přihlásily se pouze dvě cukrářky. Doufáme, že příští rok bude větší účast a výběr výherkyně se tak stane napínavější. Po ochutnávce a delším rozhodování Jakub rozhodl o výherkyni, a tou se stala Markéta Čuříková. Jelikož Markéta byla doma s dětmi a utrhnout se od domácnosti dnes není jen tak, cenu za ní přebrala její maminka. Cenou údajně bylo cukroví od její konkurentky, což celý sál velmi pobavilo. Aby Jakub lidi povzbudil, vyhlásil soutěž, při které měli uhádnout název a interpreta písničky. Vítězkou se stala Štěpánka, která uhodla jeden ze songů od Keks a tak získala od Jakuba DVDčko, které si vybrala mezi dalšími nabídnutými cenami.

Tím krásně rozjetý večer rozhodně nekončil a Jakub plynule navázal dojemnou písní Prý Chlapi Nebrečí, kterou věnoval Karlu Gottovi tam nahoru s tím, že nás mile pobavil krátkým příběhem o jejich společných zážitcích.

Večer se chýlil ke konci písničkami Jak Děkuje Se Andělům či Víš…, do kterých se ochotně zapojila většina publika. S kulturákem se Jakub v půl desáté rozloučil písní Až Se Ti Jednou Bude Zdát, které dodala světýlka z telefonů přítomných tu správnou atmosféru. Ti, kterým se zdál večer krátký, si vyžádali ještě jednu píseň navíc, a tou se stala hitovka Léta Letí. Na tu si většina s ohledem na omezený prostor, „zatančila“ alespoň v sedě na židlích. Poté se Jakub rozloučil, popřál všem krásné svátky a za upřímného potlesku opustil pódium.

Partnery večera, který pořádala agentura JustSMILE s.r.o. byly dobříšské společnosti Bios s.r.o. a Fous střechy

Moc děkujeme za krásný večer, který byl příjemnou změnou oproti našemu „standardu“ a budeme se těšit příští rok na další dávku vánoční pohody!

Kompletní FOTOREPORT z koncertu Jakuba Smolíka naleznete na Facebooku Dobříško aktuálně, z. s.

autor článku: článek: Kateřina Kordulová, foto: Michal Čeleda