Dnes je čtvrtek 21. leden, svátek má Běla.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region

Letní Kino na kolečkách bude letos promítat v zámeckém anglickém parku

přidáno: 04. 06. 2020

Skvělá zpráva pro všechny milovníky letního kina. Na Dobříš se opět vrací oblíbené promítání filmů pod širým nebem.

Letní Kino na kolečkách do našeho města přijíždí od roku 2018 a jeho promítání navštěvují malí i velcí diváci. Nápad přivést na Dobříš takovouto zábavu, vzešel od bývalého vedení společnosti Dokas a vypadá to, že si udrží svou tradici i nadále.

Kino na kolečkách bude promítat v krásném prostředí

Na film pod širým nebem se můžete přijít podívat do nádherného prostředí zámeckého anglického parku, který pro tento účel poskytla rodina Colloredo-Mannsfeld.

Promítání Kina na kolečkách začíná už v červnu

V programu dobříšského letního kina se dříve objevovaly filmy všeho druhu (animované, české, zahraniční, komedie, akční, …), ale letos organizátoři na Dobříši vsadili výhradně na českou tvorbu.

První promítání: film Chlap na střídačku

Ve středu 17. června 2020 od 21:45 hod. uvede letní Kino na kolečkách filmovou novinku tohoto roku.

Komedie u které se nebudete nudit. Zuzana je 15 let šťastně vdaná, tedy do té doby než zjistí, že má její manžel Jiří delší dobu poměr s jinou ženou. Zuzana se rozhodne řešit věci po svém a milenku svého muže navštíví s netradičním návrhem. Jak nakonec rozdělení péče a Jiřího dopadne? Jaký bude způsob života s chlapem na střídačku? Jirka je postavený před hotovou věc a z počátku perfektní plán se stává noční můrou...

V hlavních rolích hrají: Ivana Chýlková, Jiří Langmajer a Lucie Žáčková

Speciální promítání

K příležitosti slavnostního otevření nově zrekonstruovaného zámeckého francouzského parku je připraveno promítání na čtvrtek 9. července 2020.

Pro zájemce tak budou před samotným promítáním připraveny komentované prohlídky nově zrekonstruovaného parku, na které si můžete rezervovat místo na recepci zámku už nyní.

Tento večer si pak můžete užít sledováním filmové pohádky Princezna ze mlejna, která bude promítána v anglickém parku od 21:45 hod.

Červencové promítání: film Vlastníci

Ve středu 22. července 2020 od 21:45 hod. se můžete těšit na české komediální drama z roku 2019.

Příběh, který vycházející ze hry Společenství vlastníků, nás přivede na schůzi a do společnosti různých lidí s odlišnými názory na dům, ve kterém bydlí. Někdo ho chce idealisticky zachránit, jiný vše jen komentuje, dalšího zajímá řádný průběh schůze…

V hlavních rolích hrají: Tereza Ramba, Vojtěch Kotek, Dagmar Havlová, Jiří Lábus, Pavla Tomicová, Ondřej Malý a další

Srpnové promítání: film 3BOBULE

Poslední promítání si můžete užít ve středu 19. srpna 2020 od 21:00 hod. s oblíbenou vinařskou komedií a jejím již v řadě třetím pokračováním.

3BOBULE jsou také filmovou novinkou tohoto roku. Tentokrát se však Klára a Honza po mnoha sklizních stali rodiči a jeden druhému se odcizili. Pro Klráu s Honzou nastává rozhodující čas vinařského roku - vinobraní. Honza se za dramatických okolností po letech setkává s kumpánem Jirkou. Ten se nadšeně hrne do návštěvy Moravy, aby pomohl se sklizní... Honza s Klárou mají však sami problémů nad hlavu. 

V hlavních rolích hrají: Tereza Ramba, Kryštof Hádek, Lukáš Langmajer, Miroslav Táborský a další

Jak bude kino otevřeno a kolik stojí vstupné?

Kino bude pro návštěvníky otevřeno vždy hodinu před samotným promítáním a na místě bude možné zakoupit malé občerstvení.

Pro letní kino je vyhrazena louka v zámeckém parku, kterou mohou diváci využít  pro  „piknikové posezení“ na vlastní dece.

Bližší informace budou k dispozici na webu města (www.mestodobris.cz) a na facebookovém profilu Město Dobříš – oficiální stránka.

Cena vstupenky je 90 Kč.

autor článku: redakce DA (zdroj: www.mestodobris.cz)