Dnes je úterý 15. červen, svátek má Vít,
je Mezinárodní den odpůrců vojenské služby.

www.hfad.cz/52-rocnik-program/

Marta Kubišová navštívila Dobříš, aby zde zahájila unikátní výstavu

přidáno: 20. 11. 2019

Výstavu Dobříš, 30 let po sametové revoluci v Muzeu Dobříš přijela zahájit sama ikona sametové revoluce, Marta Kubišová. Za přítomnosti její, tvůrců, organizátorů výstavy a studentů zdejšího Gymnázia Karla Čapka tak byla přestřižena páska k otevření této jedinečné výstavy. Co v této expozici najdete?

Dobříš, jak jí (ne)znáte

Dobříš se stala jednou z prvních zastávek prezidenta Václava Havla, věděli jste to?

Mohl podle vás do Dobříše přijet už po dálnici D4? A co myslíte, dostalo se mu stejného přijetí jako nedávno Miloši Zemanovi? Sypete to z rukávu? HMM!

Tím však kvíz rozhodně nekončí, tušíte, jaké osobnosti se v Dobříši zasloužily o vznik demokratické radnice? A byl to těžký boj nebo lehárko? Byla vždycky radnice radnicí? Tipnete si, kdy a kdo otevřel v Dobříši první kavárnu vůbec? A můžete si tam dát rande i dnes? Kdo se jako první v ekonomické svobodě po sametu nadechl a rozjel v Dobříši soukromé podnikání? A jaké?

Odpovědi – a mnohem víc - vám přináší právě probíhající unikátní výstava Dobříš, 30 let od sametové revoluce, která připomíná významné okamžiky moderní dobříšské historie a doplňuje je jedinečnými fotografiemi v Muzeu Dobříš.

Scénář této dočasné expozice pro vás připravil Pavel Vančát, velký zkušeňák ve svém oboru, který má na svém triku desítky úspěšných výstav jak v Čechách, tak v zahraničí. V Dobříši však jeho práci můžete vidět vůbec poprvé. Všechny ostatní kredity za zpracování výstavy pak patří Jiřímu Vrbovi, který vlastníma rukama nápad dovedl až k samotné realizaci.

Vernisáž si nenechala ujít ani ikona sametové revoluce, Marta Kubišová, která výstavu zahájila za přítomnosti studentů Gymnázia Karla Čapka, tvůrce Muzea Dobříš Radka Vystyda, Jindřišky Rosenbaumové, Karla Bednáře, promotéra agentury VDN Promo Petra Větrovského a dalších.   

Studenti dobříského gymnázia společně s Martou Kubišovou v Muezu Dobřší. (foto: VDN Promo)

Buďte jako Marta. A nepropásněte to!

Výstava totiž trvá jen do konce listopadu. Takže TIK TAK...

Věříme, že se vám expozice bude líbit. Dejte nám třeba i vědět, jo?!

Těšíme se na vás!

MUZEUM DOBŘÍŠ

Otvírací doba – však to znáte:

  • PO až PÁ od 8:00 do 17:00 hod.
  • SO od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 16:00 hod.
  • NE od 13:00 do 16:00 hod.

autor článku: Iveta Šedivá - Muzeum Dobříš