Dnes je neděle 27. září, svátek má Jonáš,
je Světový den cestovního ruchu.

www.bobcatdobris.cz/

Dnešní rozsvícení vánočního stromu a další prosincový program v Dobříši

přidáno: 06. 12. 2019

Prosinec přináší kulturní zážitky po malé i velké. Dobříš ovládne vánoční atmosféra, kterou si můžete užít už dnes večer při rozsvícení vánočního stromu na Mírovém náměstí. Tradičně sem zavítá i sv. Mikuláš a chybět nebude ani ohňostroj. Do konce roku jsou ale připravené i další krásné akce, které stojí za vaši pozornost.

Výstava fotografií Hany Rysové –  Listopad 89 a dny poté...

Hana Rysová (1945) profesionálně fotografuje od roku 1964. Fotila řadu významných osobností ze společenského  a uměleckého prostředí, spolupracovala s fotografem Karlem Plickou, geologem Václavem Cílkem, sochařem Mojmírem Preclíkem nebo s písničkářem Janem Burianem. Od roku 1974 uspořádala 101 výstav. Je spoluautorkou mnoha knih. Žije a pracuje v Praze a na Dobříši. V roce 2017 obdržela za svůj přínos městu na poli kultury Cenu města Dobříše. Tematické okruhy její tvorby jsou velmi rozmanité od předrevolučních fotografií bigbíťáků i osobností disentu a kultury vůbec, až po snímky krajiny, stromů, kamenů či architektury, které jsou charakteristické pro její tvorbu posledních dekád.

Na této výstavě vám ale chceme představit její dokumentární snímky listopadových událostí roku 1989, které, jak věříme, svou autentičností a pravdivostí zaujmou nejen pamětníky, ale i generace o mnoho mladší…

Místo konání: Výstavní sál KD Dobříš.

Výstava potrvá do 22. prosince 2019. Otevřeno po – čt 8:30 – 16:00 hod., pátek a sobota zavřeno, ne 14:00 – 16:00 hod. Vstup zdarma!

6. prosince 2019 - Setkání se sv. Mikulášem a rozsvícení vánočního stromu

Tak jako každý rok přivítáme advent a blížící se vánoční svátky na dobříšském náměstí spolu se sv. Mikulášem a jeho družinou.

PROGRAM A ÚČINKUJÍCÍ:

  • 16:00    Zahájení a kulturní program (dobříšský divadelní spolek KRUH):Pěvecký sbor Jeřabinky ZUŠ Dobříš, pěvecký sbor Lentilky ze 4. MŠ Dobříš a další kulturní program
  • 17:00    Příchod sv. Mikuláše s družinou a mikulášská dětská besídka
  • 18:00    Fanfárový orchestr Josefa Janouška – VÁNOČNÍ TROUBENÍ
  • 18:20    Zdravice starostky města a rozsvícení vánočního stromu
  • 18:30    Ohňostroj

Podvečerem provází Ivan Sutnar a Tomáš Kadlec.    

Nebudou chybět ani stánky s tradičním vánočním občerstvením, aby se zahřála nejen duše ale i tělo. Těšíme se na vás!

Místo konání: Mírové náměstí Dobříš od 16:00 hod.

Důležité upozornění!!!

Ohňostroj bude i letos odpálen z bezpečné a chráněné lokality, a to z tržiště za Kopáčkovým domem. Přesto žádáme občany a především mládež, aby dodržovala pokyny MP a nevstupovala do blízkosti odpaliště. Taktéž žádáme řidiče, aby v době od 17:00 do 18:45 hod. neparkovali svá vozidla na přilehlých parkovištích (na tržišti a u tržiště vedle kadeřnického salonu) - hrozí nebezpečí poškození vozidla. Děkujeme

Pozor!!! Od 12:00 do 22:00 hod. bude náměstí uzavřeno pro autobusovou dopravu. Autobusové zastávky budou přesunuty na hlavní komunikaci.

Akci pořádá: KS Dobříš, dobříšský divadelní spolek KRUH a město Dobříš. Partner akce: Dokas Dobříš s.r.o.

8. prosince 2019 -.VÁNOČNÍ TVOŘENÍ pro rodiče s dětmi

Přijďte si vytvořit vánoční ozdoby z vosku a přírodních materiálů.

Místo konání: Muzeum hraček Dobříš - Zámek Dobříš od 12:30 do 16:00 hod.

Cena: 20 Kč děti, 30 Kč dospělí. Materiál v ceně.     

13. prosince 2019 - Swing band Dobříš - adventní koncert

Na tradiční adventní koncert vás zvou dobříšští swingaři. Kromě příjemné muziky se můžete těšit na taneční vystoupení KUS žen Dobříš.

Místo konání: Společenský sál KD od 19:00 hod.

Vstupné dobrovolné.

15. prosince 2019 - Taneční čaje

Společenské setkání všech bez rozdílu věku. Hrají a zpívají Patronky, Tři v tom a dal... Na všechny se velmi těší pořadatelé z Okrašlovacího spolku Dobříš.

Místo konání: Společenský sál KD od 17:00 hod.

Vstupné dobrovolné.

20. prosince 2019 - Vánoční koncert na zámku - VYPRODÁNO!!!

Zazní vánoční hudba barokních mistrů G. P. Telemanna, W. A. Mozarta, Josefa Vejvanovského a dalších. 

Účinkují: Prague Brass Ensemble a symfonikové Českého rozhlasu se svými sólisty, slovem provází herečka Zuzana Kajnarová. Režie koncertu Ludvík Sklenář. 

Více o účikujících: Počátky Pražského žesťového souboru sahají do roku 1979, kdy trombonista Jan Votava a hornista Jiří Lisý založili během studia Žesťové kvinteto posluchačů pražské konzervatoře. Prague Brass Ensemble vystupuje na prestižních festivalech: „Festival Internationale di Ottoni“ v Itálii 1. světový festival žesťových nástrojů v Magdeburku, „Summer Band Festival“ v Jižní Koreji, Smetanova Litomyšl a dal…. Herečka Zuzana Kajnarová působí v divadle ABC, hostovala také v divadlech Na VinohradechNa Jezerce a v Divadle Viola. Do povědomí filmového publika vstoupila především rolí Dorotky v divácky úspěšné pohádce Anděl Páně. Hrála rovněž v televizních seriálech Místo v životěProč bychom se netopiliPřešlapyVyprávěj, Labyrint, Temný kraj nebo Specialisté.

Místo konání: Zámek Dobříš – Zrcadlový sál od 19:30 hod.

 

POZOR, TIP NA NETRADIČNÍ VÁNOČNÍ DÁREK

 

Vstupenky na výjimečné posezení se skvělou herečkou paní Jiřinou Bohdalovou (14. ledna 2020) si můžete zakoupit v předprodeji od 10. prosince 2019 v Informačním středisku Dobříš.

Vstupné: 320 Kč. Vstupenky nelze rezervovat!

 

PŘIPRAVUJEME NA LEDEN 2020:

9. ledna 2019 - Vernisáž výstavy obrazů pod názvem Zírání – kolektivní výstava šesti výtvarníků

14. ledna 2019 - Na kus řeči s paní Jiřinou Bohdalovou

Do zdejšího křesla pro hosta usedne dáma, která přináší radost již po generace – paní Jiřina Bohdalová. Tato vynikající herečka se s diváky podělí o své zážitky ze své dlouholeté umělecké kariéry, zavzpomíná na své kolegy a na konci pořadu bude čas i na otázky z publika.

19. ledna 2019 - Lapač snů – tvoření v Muzeu hraček na zámku

22. ledna 2019 - Na správné adrese (Marc Camoletti) hraje Dobříšský divadelní spolek KRUH

24. ledna 2019 - Vltava - koncert

 

Šťastné Vánoce, pevné zdraví a hodně příjemných setkání s kulturou  v roce 2020 vám přeje Kulturní středisko Dobříš.

autor článku: KD Dobříš – Jindřiška Kastnerová