Dnes je sobota 18. září, svátek má Kryštof.

www.hfad.cz/

Summer Day Dobříš 2021 nabídne hudební show s neobvyklým závěrem!

přidáno: 22. 07. 2021

Dříve dvoudenní Summer Fest Dobříš svůj program letos zkrátil do jednoho hudebně nabitého večera. Jako první zahraje kapela Schunky, po ní nastoupí ostřílení Los Fotros, Dirty Blondes, Gaia Mesiah a na závěr Mr. Loco!

V sobotu 24. července ovládne dobříšský skatepark rock, punk, rock’n‘roll, ... Návštěvníky čeká více jak osm hodin nabitých hudbou v podání místních kapel i světových umělců!  

Program Summer Day Dobříš 2021

17:00 hod. - Schunky

Jsou mladá příbramsko-dobříšská kapela, kterou tvoří studenti ZUŠ Dobříš a Příbram. Hrají především rock. Uslyšíte tedy klasiku od AC/DC či Green Day či vlastní úpravu písniček od Imagine Dragons a mnoho dalšího.

18:15 hod. - Los Fotros

Tak to se jednou u piva sešli tři kluci, jinak skvělí muzikanti, a dali dohromady rockenroll sranda cover band. Hrají především pro radost z muziky, kterou provozují řadu let profesionálně či amatérsky. Los Fotros jsou: Martin Voděra (Proximity, Green Day revivalDirty Game, ex-Brichta, ex-Krob, ex-Pessimist, ex-DEATH revival), Luboš Klouda alias Dědek (ex Uho13) a Štěpán Dolejš.

Uslyšíte především covery od punkových a rockových kapel, např. Motorhead, Sex Pistols, Ramones, Black Sabbath, Twisted Sister a dal.

20:00 hod. - Dirty Blondes

Dirty Blondes jsou nebezpečná pražská sebranka, která vám naservíruje pěkně horkej dirty rock’n‘roll. Výrazná kytara a melodické linky vám dají vzpomenout kapely jako The Hives nebo The Subways. Kapela si získala a stále získává fanoušky hlavně pro svou nekompromisní energickou show. Skvělý ženský vokál, kytary létající vzduchem, ba ani hořící bicí nejsou na jejich koncertech výjimkou.

22:00 hod. - Gaia Mesiah

Znovuobnovená Gaia Mesiah vydala na začátku roku 2019 album Excellent Mistake, kterým potvrdila, že silné písně umí stále na jedničku. Gaia Mesiah působila až do roku 2008 na tuzemské rockové scéně jako zjevení. Divoká Marka a její nespoutané kolegyně Santa Morella a Misha podporované nekompromisním basovým groovem Joshe Stewarta si svojí neuvěřitelnou energií pravidelně podmaňovali davy fanoušků. Ti si však museli od rozpadu kapely počkat až do roku 2016, kdy to Gaia Mesiah rozbalila znovu na tuzemských pódiích, a to dokonce i s australským basistou Joshem.

24:00 hod. - Mr. Loco

A na závěr si dáme pořádnou balkánskou jízdu.

Mr. Loco je synonymum pro pohodovou muziku. Tuto charakteristiku si mezinárodní sestava vybudovala díky zdařilému debutu „Balkan Trip“ a nové desce „Balkanizace“, na které dominuje pozitivní feeling, reggae rytmy, skáčkové tempo, jižanský temperament a české texty.

Hudba kapely Mr. Loco vychází z balkánských folklorních vlivů. Je to tím, že zpěvák a kytarista Filip Flusser má v Bulharsku rodinné kořeny a rád se tam vrací. Na balkánské vlivy se pak nabalují další z jiných koutů světa a výsledkem je divoká a zábavná muzika, která lehce svede k tanci. Mr. Loco jsou: Filip Flusser (zpěv, kytara), Kryštof Verner (trubka), Pavel Homer (klávesy), mexický harcovník Luis (Jachu) Franco (baskytara, kontrabas) a zkušený kolumbijský bubeník Felipe Bermudez.

Vstupné Summer Day Dobříš 2021

Summer Day Dobříš 2021 začíná v 17:00 hod. ve skate/bike parku Dobříš (mezi sportovní halou a tenisovými kurty - ulice V Lipkách). 

  • vstupné: 350 Kč / předprodej: 300 Kč

Předprodej vstupenek od 21. červenece 2021 v Trafice u Davida, Dobříš. Rezervace vstupenek pro přespolní zájemce na tel.: 318 521 302.

autor článku: redakce DA (zdroj: www.mestodobris.cz)