Dnes je středa 24. únor, svátek má Matěj.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region

Novou Mateřskou školu v Drhovech otevřely děti

přidáno: 04. 07. 2017

Vedení obce Drhovy se podařilo již před časem získat čtyř milionovou dotaci na rekonstrukci mateřské školy. V sobotu 1. července tak proběhlo slavností znovuotevření budovy, která byla již léta zavřená bez většího využití. Na slavnostní akci se přišlo podívat mnoho lidí nejen z Drhov, ale i z okolí a symbolickou pásku přijela přestřihnout společně s dětmi dokonce ministryně pro místní rozvoj Ing. Karla Šlechtová.

V sobotu odpoledne ožila vesnice Drhovy tak jak už dlouho ne. Místní obyvatelé v čele s panem starostou Jiřím Maškem připravili slavnostní otevření nově zrekonstruované budovy mateřské školy. Připraveno bylo slavnostní přestřižení pásky, prohlídka nově zrekonstruovaných prostor, vybavení, ale i doprovodný program.

Jak proběhlo slavnostní otevření a jak je školka vybavena?

Slavnostního otevření, které zahájil úvodním slovem starosta obce, se zúčastnila také ministryně pro místní rozvoj Ing. Karla Šlechtová, náměstkyně Komerční banky Blanka Růžičková, radní města Dobříše a ředitel nemocnice Příbram Mudr. Stanislav Holobrada, poslankyně poslanecké sněmovny a místopředsedkyně hnutí STAN Ing. Věra Kovářová, předseda svazku Dobříšska a Novokníska a starosta obce Čím Miloslav Haniš a ředitelka svazku Brdy-Vltava Markéta Dvořáková. Všichni tito vzácní hosté přijeli nové Mateřské škole v Drhovech popřát mnoho spokojených dětí, prosperitu, rozvoj a dobré vedení.

Před samotným přestřižením pásky, přijely pro všechny přítomné zazpívat a zatančit děti ze 4. MŠ Dobříš se svou paní učitelkou. Za vystoupení pak každé dítě dostalo dárek od paní ministryně a následnou prohlídku opravených prostor budovy si nenechal ujít nikdo z přítomných.

   

Uvnitř mateřské školy mají děti k dispozici velkou místnost, která je rozdělena do zcela nově vybavené jídelny, herny a odpočívárny. Pro personál je zde také kvalitně vybavena kuchyň, ze které bude dětem jídlo vydáváno, ředitelna a samozřejmě nechybí umývárna a šatna pro děti. Venkovní prostory školky s prostornou zahradou pak mají k dispozici opravenou stodolu i garáž s dostatečně velkým dlážděným prostorem pro pořádání venkovních akcí, vystoupení, zábavných produkcí a jiných programů. Ke školce pak také patří travnatá zahrada s herními prvky a pískovištěm pro děti, které hodlá obec i nadále doplňovat. Dětské hřiště pak o víkendech bude zpřístupněno i veřejnosti.

      

      

Během slavnostního odpoledne se o celý program a hosty starala paní místostarostka Helena Šimková v doprovodu s novou paní ředitelkou Mateřské školky v Drhovech paní Dagmar Gregorovou. Ty pro všechny přítomné a hlavně děti zajistily také zábavné kouzelnické představení v podání kouzelníka Roberta. O přípravu občerstvení a obsluhu hostů akce se pak starala zastupitelka obce Drhovy paní Ivana Fuxová a majitel restaurace U Šimků z obce Rybníky.

Informace k zápisu dětí do Mateřské školy v Drhovech a jejím provozu

Nová Mateřská škola v Drhovech má volnou kapacitu až 25 dětí ve věku od 3 let. Pro školní rok 2017/2018 proběhne zápis dětí v pondělí 10. července přímo v kanceláři mateřské školy. Přihlášku do MŠ lze vyzvednout na OÚ Drhovy v úředních hodinách každou středu od 18:00 do 20:00 hodin. K přihlášce je nutné dodat také potvrzení od lékaře, které je její součástí.

Provoz mateřské školy bude zahájen od 17. července do 1. srpna 2017 prázdninovým provozem.

Bližší informace:

starosta obce - Jiří Mašek: 602 394 555

místostarostka obce - Helena Šimková: 777 835 834

 

Také za naší redakci přejeme mateřské školce, paní ředitelce a hlavně dětem, aby školka dobře fungovala a vítala každodenně veselé a zdravé děti :-)

autor článku: Denisa Havlíčková a Helena Šimková