Dnes je neděle 14. duben, svátek má Vincent,
je Světový den monitoringu diabetiků.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Zprávy Mateřské školičky Sovička ze Svatého Políčka

přidáno: 06. 07. 2018

Měsíc červen nás obdařil nejen slunečným počasím, ale pro děti z Mateřské školy Svaté Pole byl zároveň plný hezkých zážitků a legrace.

Hned první den posledního měsíce školního roku, který je Mezinárodním dnem dětí, paní učitelky dětem připravily zábavnou „šipkovanou“ cestu do okolí mateřské školy, která byla spojena s hledáním a plněním různých úkolů a samozřejmě odměnou a dárkem pro každého.

Pasování předškoláků

Poslední měsíc školního roku se již tradičně v této mateřské škole loučí s předškoláky, kteří od září nastupují povinnou školní docházku, a tak se děti pilně připravovaly na zahradní slavnost. Ta, se uskutečnila v pátek 15. června odpoledne a celá zahrada mateřské školy se při ní zaplnila rodiči i prarodiči. Letošní program byl zaměřen na téma kamarádství, hravé učení a pobyt v přírodě. Na začátku návštěvníci zhlédli taneční vystoupení dětí na písničku „Kamarád“, poslechli si říkadlo „Endele, bendele“ a viděli pohybové vystoupení na písničku „Hlavně, že jsme na vzduchu“, předškoláci pak zahráli veselé divadlo „O slepičce Pepičce“. Po krátké přestávce a malém občerstvení následovalo to nejdůležitější, slavnostní příchod krále, královny i rytířů a především pasování předškoláků na školáky. Letošní rok přebíraly děti svou šerpu a dárky z rukou krále, královny a jejich rytířského doprovodu. Dojemné loučení bylo odlehčeno vtipným představením dětí, při kterém se přítomní dozvěděli oblíbené zvířátko, barvu, jídlo i co měly děti ve školce nejraději, nebo čím chtějí být. V závěru odpoledne probíhala volná zábava a všichni mohli ochutnat výborný dort, který upekla jedna z maminek.

 

Záchranářský pes Tessie ve školce

Děti v mateřské škole jsou vedeny k zdravým vztahům nejen ke svým kamarádům, ale i ke zvířatům, a tak se v červnu přijela již po druhé do mateřské školy podívat psí kamarádka Tessie. Tentokrát se děti dozvěděly, jak se mají chovat při setkání s cizím pejskem, viděly ukázku výcviku tohoto záchranářského psa a ve skupinkách malovaly Tessie ve skutečné velikosti. Na památku si domů odnesly tričko s otisknutými tlapkami Tessie.

Nechyběly ani výlety

Měsíc červen je také měsícem výletování a MŠ Svaté Pole si společně s MŠ Borotice vyjely do Ekocentra Čapí hnízdo. Děti si společně s dospělým doprovodem prošly naučnou stezku začínající v Labyrintu Ekocentra a dále procházející mezi pastvinami hospodářských zvířat a chráněným biotopem. Před odjezdem domů stihly ještě navštívit místní dětská hřiště i lanový park, který si prošly nejen děti, ale i paní učitelky.

Procházka se speciálním poděkováním

Děti z této mateřské školy milují vycházky do přírody a nejvíce do blízkého lesíka. V posledním červnovém týdnu se vydaly společně se svými učitelkami ještě o kousek dál, aby navštívily minigolfové hřiště. Od majitelů Adventure minigolf v Budínku dostala letos Mateřská škola Svaté Pole originální dárek – vlastní logo. Děti tedy přišly popřát hezké léto, předaly obrázek, který namalovaly a zazpívaly písničku o své školce s poděkováním: „My jsme školka Sovička, co má velká očička, chodíme do školky a jsme velký šikulky...“ Odměnou jim byla hra minigolfu, který si každý z nich vyzkoušel.

„Červen je za námi a tak hurá na prázdniny! Všem rodinám a jejich dětem přejeme, ať jsou veselé a pohodové,“ vzkazují paní učitelky z MŠ Sovička ze Svatého Políčka.

autor článku: Redakce DA