Dnes je čtvrtek 21. leden, svátek má Běla.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region

Studenti z Příbrami se zúčastnili mezinárodního veletrhu v Rumunsku

přidáno: 28. 05. 2019

Dva příbramští studenti se zúčastnili veletrhu fiktivních firem v rumunském městě Ploiesti. Jak mezinárodní veletrh probíhal a jakou firmu čeští studenti v zahraničí prezentovali?

„A long and full day in #Ploiesti #Romania ended and the 2nd day is about to begin. Yesterday’s Business Challenge with participants present from Romania and Czech Republic as well as a Symposium on “Performance Through Partnerships”was well-organised and inspiring. Let’s start Day 2!“ Takto píší o účasti OA a VOŠ Příbram na veletrhu v Rumunsku na facebooku!

V letošním roce jsme v Obchodní akademii Příbram dostali příležitost neobvyklého charakteru – zúčastnit se veletrhu fiktivních firem v rumunském městě Ploiesti, které se nachází asi 60 km od hlavního města Bukurešti. Nebyl to veletrh mezinárodní, ale naší účastí se mezinárodním stal! Nabídka přišla ze strany Hospodářské komory v Praze a rozhodně jsme tuto zajímavou výzvu nemohli odmítnout.

Veletrhu se zúčastnili dva příbramští studenti

Dva studenti třídy 3. B v doprovodu Ing. Elišky Váňové se vydali na dobrodružnou cestu ve středu 3. dubna 2019. Odletěli z Letiště Václava Havla v Praze, přestupovali ve Vídni a z Bukurešti se ještě museli dopravit na místo konání. S cestovatelkou Bertičkou ale vše hravě zvládli. Na veletrh cestovali se studenty z Obchodní akademie Sedlčany a společně reprezentovali Českou republiku v zahraničí. Ve škole byli všichni velmi mile přivítáni ředitelkou školy a učitelkou angličtiny, která jim poté vše poctivě překládala do angličtiny a usnadnila jim pobyt. Chlapci se na místě okamžitě zapojili do dění a hned první den dopoledne vyhráli první místo v soutěži Business Challenge. Veletrh se konal na reprezentativním místě - v Kulturním paláci, kde naši chlapci představili svoji firmu S.Stuff s.r.o. Na závěr akce se všichni zapsali do upomínkové knihy v českém i anglickém jazyce. Zpátky domů se vrátili v sobotu 6. dubna plni nezapomenutelných zážitků.

autor článku: OA Příbram