Dnes je středa 24. únor, svátek má Liliana.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region

Jak vyřešil prostor bývalého starého kina Mníšek pod Brdy ?

přidáno: 25. 05. 2017

V nedalekém městě Mníšek pod Brdy se již za několik měsíců objeví nová moderní pasáž. Již teď nové centrum budí velký zájem. Jaké obchody a služby nově postavená budova nabídne?

V prosinci minulého roku došlo v Mníšku pod Brdy k bourání budovy starého kina a navazujícího domu nacházejících se na rohu křižovatky hlavní silnice Pražská směrem do centra města. V roce 2009 odprodalo vedení města nejen budovu bývalého kina, ale také navazující rohový dům společnosti Pasáž pražská s.r.o. za čtyři miliony korun.

Jaký cíl má nová společnost?

Staré domy by tak měly být nahrazeny multifunkčním objektem. Vzniknout by na tomto místě mělo nové moderní centrum, které bude sloužit především občanům města. Nové prostory budou využity pro obchody, kanceláře nebo jako ordinace pro lékaře.

Jak velký objekt bude?

Celková plocha Pasáže Pražská bude činit 1 800 m2. Celkem bude disponovat čtyřmi podlažími, které se rozdělí do komerčních a kancelářských prostor. Dále se bude v objektu nacházet přibližně 15 až 17 bytů. Většina, tedy 60 % procent celkové plochy by měla sloužit ke komerčním a kancelářským prostorům. Důležité je zmínit, že prostory nebudou nabízeny k prodeji, ale pouze k pronájmu. Celkem by mělo být také k dispozici přibližně 50 parkovacích míst. Celý objekt bude samozřejmě bezbariérový.

Kdy bude pasáž přístupna veřejnosti?

Výstavba multifunkčního objektu by měla začít již v červnu letošního roku. Kolaudace je pak plánována na léto roku 2018.

Projekt připoutal již teď velkou pozornost

Již v současnosti vzbudil projekt velký zájem nejen v Mníšku pod Brdy, ale také v jeho okolí. I přesto, že ještě nezačala oficiální předrezervace pronájmů, již teď je o nové prostory velký zájem. Sami majitelé mají jediný cíl a to, aby se v komplexu nacházely pouze smysluplné obchody a služby, které budou moci návštěvníci centra plně využívat.

Pro město má rekonstrukce ještě další význam

Jak uvedl pan Petr Digrin, starosta města Mníšek pod Brdy pro internetový portál Zprávy z Mníšku: „Kromě toho, že multifunkční budova nabídne prostory pro další obchody, služby a nová parkovací místa v Pražské ulici, umožní městu realizovat dlouho připravovaný záměr rekonstrukce zatáčky a křižovatky u pizzerie Presto. Díky kompletnímu zbourání obou budov a posunutí nové stavby vznikne prostor pro rozšíření silnice, úpravu zatáčky a vybudování potřebného chodníku do Čisovické ulice.“

 

Zdroj: Zprávy z Mníšku, Zpravodaj městečka pod Skalkou

autor článku: Kamila Paulová