Dnes je čtvrtek 22. duben, svátek má Vojtěch,
je Světový den knihy a autorského práva.

bobcat.jobs.cz/vyroba/#volna-mista

Rekonstrukce expozic v Památníku Karla Čapka vrcholí

přidáno: 16. 03. 2016

Rekonstrukce expozic v Památníku Karla Čapka vrcholí. Čeho se opravy týkají a na jaké změny se můžete v nové sezóně těšit? Nejen to jsme pro vás zjistili.

Rekonstrukce byla zahájena v listopadu 2015 a měla by trvat do 30. dubna 2016. Na konci měsíce by zrekonstruované prostory měly být ve 14.00 hodin slavnostně otevřeny. I Během oprav je pámátník veřejnosti přístupný, jelikož rekonstrukcí prochází pouze dvě ze tří expozic, k dispozici v současnosti nejsou expozice Olgy Scheinpflugové a Ferdinanda Peroutky. Veřejnosti přístupná je prozatím tedy pouze expozice Karla Čapka.

Proč byla rekonstrukce nutná?

„Expozice památníku byly otevřeny v letech 1997 až 1999, proto si expozice už delší dobu zasloužily renovaci. V prostorech podkroví, kde rekonstrukce probíhá nedojde k žádným zásadnějším stavebním úpravám. Vyměněno bude osvětlení, největších změn se dočkají samotné expozice, které budou upravovány podle nejnovějších muzejních trendů a vystaveny budou nové exponáty. Chybět nebudou audio a video panely a obsah panelů bude doplněn o nové informace,“ říká Tereza Todorová z Památníku Karla Čapka.

Rekonstrukci finančně podpořil zřizovatel památníku Středočeský kraj částkou 500 000 Kč, další náklady bude hradit památník ze svých vlastních prostředků. Celková částka ještě není stanovena, protože práce ještě probíhají. V budoucnosti je ještě počítáno s rekonstrukcí poslední expozice Karla Čapka.

Pořádané akce

Nejbližší akcí bude Konference, která proběhne v sobotu 19. března od 10.00 hodin. Konference představí osobnost Josefa Čapka jako výtvarníka a spisovatele významného pro naší kulturu. Součástí programu bude také jednodenní výstava obrazů Josefa Čapka.

Poslední dubnový den od 14.00 hodin proběhne již zmiňované slavnostní představení nově zrekonstruovaných expozic Olgy Scheinpflugové a Ferdinanda Peroutky

Dne 28. května chystá památník Karla Čapka tradiční Den pejsků. Během odpoledne budou připraveny soutěže pro děti nebo psí promenáda o Cenu Dášenky.

Více informací a podrobností pořádaných akcí naleznete na webových stránkách.

autor článku: Kamila Paulová