Dnes je sobota 18. září, svátek má Kryštof.

www.hfad.cz/

SENIOR TAXI v Mníšku pod Brdy si získal důvěru občanů

přidáno: 01. 07. 2021

Mníšecká radnice již dva měsíce poskytuje službu Senior taxi, která umožňuje snadnou a pohodlnou dopravu osobám nad 65 let věku k lékaři, na úřady nebo na poštu.

Zpočátku bylo vytipováno 15 cílových lokalit po Mníšku i mimo město, ale na základě žádostí od občanů se mníšečtí radní rozhodli službu rozšířit. Nově tak mohou mníšečtí senioři nebo znevýhodněné osoby využívat červený vůz Senior taxi k cestám po celém území Mníšku pod Brdy.
„Máme za sebou více než rok s koronavirem a snad se pomalu vracíme k běžnému životu. Proto bychom rádi našim seniorům usnadnili tento návrat a rozhodli jsme se, že Senior taxi bude možné využít pro cesty kamkoli po celém Mníšku. Službu bude tak možné využít například na cesty za nákupy, na nádraží, ale také na návštěvy svých známých,“ vysvětluje změnu mníšecká radní Šárka Slavíková Klímová, která stojí za myšlenkou i zřízením Senior taxi.

Senior taxi si získalo důvěru občanů

Novou službu si mníšečtí senioři oblíbili. Nejčastěji si vůz Senior Taxi objednávají k cestám mimo město, konkrétně do Očkovacího centra Dobřichovice nebo na polikliniku Dobříš.
Se Senior taxi jsem moc spokojená. V dohodnutý čas přijelo auto až před dům, nemusela jsem nikam chodit na autobus a hledat jízdní řády. A paní taxikářka je moc příjemná a ochotná. Chtěla bych městu moc poděkovat, že na nás seniory myslí,“ pochvaluje si novou službu paní Věra Hořánková.
„Potřeboval jsem dojet do Dobřichovic kvůli očkování. Nechtělo se mi jet autobusem, protože bych tam zase musel někde dlouho čekat, než přijdu na řadu. Objednal jsem si raději Senior taxi, které mě tam dovezlo přesně na čas a až před očkovací místo. Těch 2× 50 Kč, které jsem za jízdu do Dobřichovic a potom zpátky do Mníšku zaplatil, není nijak vysoká částka a vyplatí se ji investovat,“ hodnotí jízdu pan Jaroslav Werheim.

Kdo může službu Senior taxi využívat?

  • Senioři od 65 let s trvalým bydlištěm v Mníšku pod Brdy.
  • Invalidé a držitelé průkazu ZTP a ZTP/P s trvalým bydlištěm v Mníšku pod Brdy

Které dny v týdnu služba funguje?

Senior taxi je v provozu dva dny v týdnu: pondělí a čtvrtek od 8:00 do 14:00 hod.

Kam Senior taxi jezdí?

Služba Senior taxi zájemce dopravuje po celém Mníšku pod Brdy a na dalších osm míst: do Nemocnice Na Pleši, ordinace lékařů v Dobříši, na dobříšskou polikliniku, do očkovacího centra v Dobřichovicích, do ordinace lékařů v Řevnicích, v Klínci a na Městský úřad Dobříš. 

Kolik cesta vozem Senior taxi stojí? 

Zákazník (cestující) zaplatí za jednosměrnou jízdu řidiči:

  • Při jízdě v rámci katastru obcí Mníšek pod Brdy, Rymaně a Stříbrná Lhota – 30 Kč.
  • Za jízdu do ostatních lokalit z výše uvedeného seznamu – 50 Kč.
  • Doprovod seniora (max. jedna osoba) bude přepraven bezplatně.

Zbytek nákladů za jízdu hradí provozovateli město Mníšek pod Brdy, neboť se jedná o dotovanou službu pro obyvatele.

Jak službu Senior taxi objednat?

Pro objednání vozu Senior taxi kontaktujte koordinátora, kterým je sociální pracovník městského úřadu Bc. Lukáš Říha. Můžete se na něj obracet prostřednictvím e-mailu: lukas.riha@mnisek.cz nebo tel.: 739 735 447 (zejména v době úředních hodin v pondělí a středu).

autor článku: redakce DA (zdroj: www.zpravyzmnisku.cz)