je Den učitelů v ČR.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Dubnový Den Země a květnové fotbalové úspěchy ZŠ Dobříš

přidáno: 26. 05. 2022

Na ZŠ Dobříš, Komenského nám. 35 se toho děje každý měsíc spoustu. Učitelé a jejich žáci rozhodně nejsou každý den jen ve svých třídách, ale pracují na nejrůznějších projektech, zapojují se do spolupráce s dalšími školami, reprezentují školu i město na závodech i ve vědomostních soutěžích, ... Pojďte se s námi nyní podívat, jak si tady užili v dubnu Den Země a jakých úspěchů v květnu dosáhli žáci v okresních kolech florbalových turnajů.

Den Země na „staré škole“

Dne 22. dubna si každoročně připomínáme celosvětový Den Země, který je ekologicky motivovaným svátkem. Je dnem věnovaným naší planetě, a tím vlastně nám všem. Datum oslav je inspirováno původními dny Země, které se konaly při oslavách jarní rovnodennosti a oslavovaly příchod jara, nakonec bylo ale vybráno pozdější datum.

Pro žáky naší školy byl na tento sváteční den připraven pestrý program. Děti 1. - 3. ročníku luštily křížovku a hledaly rozdíly. Řešily kvíz, přesmyčky a rébusy. Poznávaly rostliny a živočichy. Zemi složily básničku a nakreslily přáníčko. Od 4. ročníku již byly úkoly složitější. Každý ročník se věnoval jednomu ze zadaných témat (Pták roku; Cestujeme vesmírem; Putujeme Dobříší a okolím; I cizí kraje jsou nám blízké; Multipolis aneb Přemýšlíme o sobě; Voda = život). Výsledkem jejich celodenního snažení se staly velmi zdařilé plakáty. Práci dětí zpestřila další stanoviště. V tělocvičně si mohly vyzkoušet svou obratnost na opičí dráze a dovednosti při poskytování první pomoci. Ve školní budově si zopakovaly pravidla při třídění odpadu. Pro žáky devátého ročníku byly připraveny pokusy s destilovanou, minerální a dešťovou vodou. Děkujeme všem za odvedenou práci.

Jitka Hadamovská a Matěj Velebil

Úspěchy v okresních kolech fotbalových turnajů

V květnu proběhlo několik fotbalových utkání na okresní úrovni. Naše škola hrála 4. května okresní kolo v Minifotbalu ZŠ v kategorii žáků 6. a 7. tříd a umístila se na skvělém 3. místě. Ve čtvrtek 5. května se v okresním kole Minifotbalu ZŠ dařilo družstvu v kategorii 8. a 9. tříd, které skončilo na skvělém 2. místě. Proběhlo také okresní kolo McDonald‘s Cupu, kde ve středu 4. května v nejmladší kategorii 1 - 3. tříd naše družstvo obsadilo skvělé 4. místo v okrese. V dalším turnaji v úterý 10. května v kategorii 4. - 5. tříd obsadilo naše družstvo skvělé 2. místo.

Všem hráčům gratulujeme ke skvělým umístěním a děkujeme za reprezentaci školy.