Dnes je sobota 18. září, svátek má Kryštof.

www.hfad.cz/

Už jste ho četli? Co? No přece školní časopis ze „starky“

přidáno: 19. 03. 2021

Tak tohle dílo se žákům a pedagogům 1. ZŠ Dobříš opravdu povedlo! Mimo distanční výuku se ve škole s dětmi věnují jejich učitelé i jiným aktivitám. V rámci mediální výchovy se tak podařilo dlouhá léta vydávaný školní časopis obléknout do nového a moderního kabátu.

„Náš školní časopis vycházel pro žáky v tištěné podobě mnoho let. Od letošního roku, v souvislosti s aktuální stituací, kdy jsou ředitelé škol vyzýváni k úsporám v administrativní činnosti a běžných provozních nákladech, bude vycházet školní časopis elektronicky a ve zcela nové podobě,“ uvádí nové číslo školního časopisu 1. ZŠ Dobříš ředitel školy Mgr. Jaroslav Motejlek.

Do tvorby časopisu se zapojili žáci z celé školy a z různých ročníků. Pod vedením nové paní redaktorky Mgr. Moniky Ceślik tak vytvořili novou podobu časopisu.

„Složitá doba, ve které se nacházíme, si žádá odvážné činy. Se vzrůstající digitalizací různého vzdělávacího obsahu jsme se i my rozhodli, že posuneme náš školní časopis o kousek dál a začneme ho vydávat online v elektronické podobě. Časopis o novém názvu STARka plánujeme vydávat čtyřikrát za rok, vždy se bude vázat k danému ročnímu období,“ upřesňuje k tvorbě časopisu jeho redaktorka.  

Kde časopis najdete a co se v něm dočtete?

Nově nyní každé číslo najdete na webových stránkách www.zsdobris.cz.

V novém školním časopise ze „starky“ se dozvíte spoustu věcí o robotice, najdete v něm tipy na jednoduché pokrmy, přečtete si o 3D modelování, procvičíte si němčinu, získáte jarní formu nebo poznáte zajímavé technologie. To ale stále není všechno. V časopise se dočtete třeba i o krmení ptáků, Velikonocích nebo psech. Ze zeměpisu zajímalo děti téma derorestace, ale seznámí vás třeba i s kaligrafií.

V nabitém časopise, který má celkem 26 stran nechybí ani rozhovor, anketa, příběh na pokračování, pozvánka na výlet do našeho okolí nebo dokonce trocha poezie.

„Na tomto prvním jarním vydání i přes přetrvávající distanční výuku úzce spolupracovalo velké množství šikovných žáků i pedagogů. Všem patří obrovské poděkování. Díky nim vzniklo číslo s velmi širokým spektrem zajímavých článků, mezi kterými si každý najde to, co ho zajímá. Doufáme, že se Vám náš nový časopis bude líbit a že se stanete našimi pravidelnými čtenáři,“ dodává Mgr. Monika Cieślik.

Časopis STARka - jaro 2021

Po kliknutí na titulní stranu časopisu se dostanete přímo na stránky školy, kde si můžete jarní vydání přečíst nebo stáhnout. 

Žáci i učitelé ze ZŠ Dobříš, Komenského nám. 35, vytvořili školní časopis, který by mohl směle konkurovat profesionálně tvořeným plátkům. Ostatně, posuďte sami a začtěte se do stránek ze „starky.“

autor článku: redakce DA (zdroj: www.zsdobris.cz)