je Den učitelů v ČR.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Sportovní úspěchy 2. ZŠ Dobříš

přidáno: 17. 06. 2019

Ve druhém pololetí letošního školního roku se žáci 2. ZŠ Dobříš zúčastnili nespočtu sportovních událostí. Během několika měsíců bojovali hned na několika soutěžích. A jak se jim dařilo?

Žáci od prvních tříd se účastní závodů v atletické všestrannosti, gymnastice, vybíjené, McDonalds cup ve fotbale, štafetovém poháru. Starší děti mají spektrum sportů ještě rozšířené o přehazovanou, atletický trojboj, plavecko-běžecký pohár, minibasketbal a florbal. Na druhém stupni nás každoročně čeká Pohár rozhlasu (atletika), volejbal, basketbal, orientační běh, florbal, gymnastika, atletický čtyřboj. Letos nově jsme se zúčastnili závodů v Target Sprintu, kde se kombinuje běh se střelbou z laserové pistole.

3. místo - Krajské kolo v Atletickém trojboji

30. května se družstvo našich atletů z 5. tříd zúčastnilo krajského kola v Atletickém trojboji. Závodili jsme ve skoku dalekém, hodu míčkem, sprintu na 50 m a ve štafetovém běhu na 4x60m. Po neuvěřitelných výkonech ve všech disciplínách obsadili v konkurenci škol z celého Středočeského kraje konečné 3. místo a postoupili do celorepublikového finále!

Pohár rozhlasu 6. - 9. ročník

Mladší žákyně a starší žáci obsadili v konkurenci všech škol v okrese Příbram krásná 2. místa a prokázali, že patří mezi nejlepší! Svou výkonnost prokazovali ve skoku vysokém, skoku dalekém, sprintu, vytrvalosti, vrhu koulí a ve štafetách.

4. místo v krajském finále - Štafetový pohár

16. května se naše družstvo žáků z 3. - 5. tříd zúčastnilo krajského kola ve Štafetovém poháru. Celkem 17 dětí vyrazilo do Slaného, kde jsme se utkali s dalšími 12 školami z celého Středočeského kraje.

Závodilo se ve štafetách na 8x100m a 8x200m, jako bonus pro nás pořadatelé připravili doplňkové disciplíny (skok do dálky a hod medicinbalem). Právě v disciplíně hod medicinbalem získala Barbora Štefanová medaili za 1. místo mezi děvčaty ze 4. - 5. tříd. V součtu časů ze všech jednotlivých závodů jsme obsadili krásné 4. místo ve Středočeském kraji!

Minibasketbal 4. - 5. třída, chlapci - 1. místo v okresním kole

28. března chlapci ze 4. a 5. tříd vyrazili na turnaj v minibasketbale do Příbrami. Skupinou jsme prošli bez porážky a v klíčovém zápase - semifinále turnaje nás čekala ZŠ Školní, kterou jsme po velmi vypjatém boji udolali výsledkem 6:2. A jsme ve finále! Zde jsme si zopakovali utkání se ZŠ Rožmitál a po neuvěřitelně vyrovnaném boji jsme po 2. prodloužení vyhráli 12:11! Chlapci zaslouží obrovskou pochvalu za nasazení a perfektně zvládnutý turnaj, ve kterém prokázali úžasné nejen individuální, ale i týmové výkony.

Mc Donald´s Cup - 3. místo, okresní finále

23. dubna se konalo okresní finále McDonalds cup. V konkurenci škol ze Sedlčan, Příbrami, Jinec náš tým vybojoval bronzové medaile. Po výborně zvládnutých zápasech ve skupině nás v semifinále zklamalo zakončení a i přes převahu jsme na penalty podlehli 1. ZŠ Dobříš. V boji o 3. místo jsme podruhé tento den porazili ZŠ Školní a získali jsme krásné bronzové medaile.

3. místo - Okresní kolo v přehazované

24. ledna odjeli chlapci a děvčata z 5. ročníku na turnaj v přehazované. Zde si vedli více než dobře a vybojovali krásné třetí místo.

1. místo v Atletické všestrannosti

5. června se na atletickém hřišti v Dobřiši se konalo okrskové kolo Atletické všestrannosti 1. - 3. ročníků. Smíšené týmy 3 děvčat a 3 chlapců soutěžily v hodu kriketovým míčkem, skoku dalekém a sprintu na 50 m. Všechny tři ročníky po krásných výkonech porazily 1. ZŠ Dobříš a ZŠ Višňová. V celkovém pořadí po součtu bodů získaných od všech závodníků jsme získali také první místo.

Nejen sportovní soutěže jsme v tomto pololetí absolvovali, ale čekalo nás také několik sportovních kurzů.

Na konci února vyrazili žáci 4. a 7. ročníků na celkem 3 lyžařské kurzy, které se konaly v Krkonoších. Studenti se naučili základním dovednostem sjezdového a běžeckého lyžování. V květnu jsme vyrazili na výběrový sportovní kurz do Chorvatska. Zde jsme získávali zkušenosti v jízdě na windsurfingu, mořských kajacích, paddlesurfech a dalších doplňkových aktivitách.

autor článku: Vojtěch Paul