Dnes je sobota 18. září, svátek má Kryštof.

www.hfad.cz/

Tělocvikáři z 2. ZŠ Dobříš připravili parádní sportovní dny pro školky

přidáno: 01. 07. 2021

Děti z dobříšských školek si vyzkoušely něco málo z tělocviku základní školy a otestovaly své pohybové schopnosti pod dohledem tělocvikářů - trenérů.

Tělocvikáři z dobříšské „novky“ uspořádali sportovní dny pro děti z mateřských škol z našeho města. První sporotvní den pro malé holky i kluky z 5. MŠ Dobříš na Větrníku byl připraven už na minulý pátek. Tento program ale překazilo počasí a bohužel musel být celý zrušen. V tomto týdnu už pak počasí sportovní akci přálo a hned v pondělí se tak s učiteli tělocviku sešly děti z 2. MŠ Dobříš. Stanoviště pro ně byla připravena na basketbalovém hřišti na Dukelském náměstí. Nakonec byly pohybové úkoly připraveny na hřišti mezi školami, kam zavítali holky a kluci ze 4. MŠ Dobříš. Všechny děti si užily opravdu mnoho sportovních aktivit a vyzkoušely své základní pohybové schopnosti.

Učitelé tělocviku připravili dětem sportovní stanoviště, na kterých si děti pod jejich vedením mohly vyzkoušet nejrůznější aktivity. Více už k programu upřesnil tělocvikář 2. ZŠ Dobříš Michal Ciboch: „Děti si vyzkoušely skoky, hody, běh, ale i další pohybové hry. Pro zpestření a větší zábavu jsme už tradičně připravili i několik soutěží. Byla to povedená akce a dík za ni patří nejen našim učitelům, ale také učitelkám z mateřských škol, které byly důležitou podporou všech sportovních dní. Neméně důležitou roli pak zastaly paní učitelky v povzbuzování dětí při plnění sportovních úkolů, do kterých se malé holky i kluci pouštěli s nekonečným elánem.“

autor článku: redakce DA (zdroj: www.2zsdobris.cz)