Dnes je čtvrtek 21. leden, svátek má Běla.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region

ZUŠ Dobříš zakončí školní rok venkovním koncertem a přijímacími zkouškami

přidáno: 09. 06. 2020

Také učitelé a žáci ZUŠ Dobříš se museli v minulých měsících přizpůsobit situaci okolo pandemie koronaviru a přejít na nové metody výuky. Jak se jim povedlo přizpůsobit se nové situaci, popsala paní učitelka Lucie Tóth. Zároveň také upřesnila, jak budou v červnu probíhat závěrečné zkoušky, přijímací řízení pro nové žáky a prozradila termín závěrečného venkovního koncertu školy.

Po období karantény se už od 11. května 2020 postupně vrací výuka opět do budovy základní umělecké školy, samozřejmě jen v těch oborech, kde prostorové možnosti umožňují průběh výuky za současného respektování aktuálních nařízení. 

Období distanční výuky přineslo mnoho zajímavých poznatků do naší praxe. Každý učitel přistoupil k výuce podle možností svých, jakož i možností dětí a rodičů. Převážná část žáků se přizpůsobila nelehké situaci a překlenula toto období způsobem, který si zaslouží pochvalu. Všichni zúčastnění museli zapojit kreativitu, umění improvizace a práce s tím, co je momentálně možné, neboť ve výuce na dálku bylo nutné přizpůsobovat se okolnostem doslova ze dne na den. Pořizování nahrávek od učitelů i žáků se ukázalo jako velmi funkční doplněk výuky, a mnozí z nás budeme záznamy ve vyšší míře používat i nadále, při běžné výuce. 

Závěrečné zkoušky ZUŠ Dobříš

Momentálně připravujeme ve škole závěrečné zkoušky, které proběhnou v týdnu od 15. do 19. června 2020. Ty bude možné absolvovat jednou z těchto možností:

buď formou prezenční, v budově školy v průběhu běžné hodiny,

nebo způsobem distančním, prostřednictvím již zmíněných nahrávek, bez fyzické přítomnosti žáka. 

Dny evropské hudby v podání žáků ZUŠ Dobříš

V červnu také proběhne, v případě příznivého počasí, závěrečný happening v rámci Dnů evropské hudbyV pátek 19. června 2020 od 13:30 hod. se tak před budovou školy představí školní kapely i sólisté. Vzhledem k venkovnímu prostoru bude již možné hrát i poslouchat bez roušek. Přijďte si poslechnout, těšíme se na Vás! 

Přijímací zkoušky ZUŠ Dobříš

V pondělí 22. a v úterý 23. června 2020 proběhnou v ZUŠ Dobříš také zkoušky přijímací. Důležitou novinkou, nutnou k přesné organizaci přijímacích zkoušek, je podávání přihlášek předem na adresu školy, nejpozději do 15. června 2020.

Při velkém zájmu pak bude možné využít i termíny přijímacích zkoušek stanovené na září. Přihlášku i informace k přijímacím řízením najdete na www.zusdobris.eu.

autor článku: Lucie Tóth - ZUŠ Dobříš