Dnes je pondělí 10. srpen, svátek má Vavřinec.

Náš region

Římskokatolická farnost v Dobříši pořádá mnoho kurzů pro širokou veřejnost

přidáno: 05. 09. 2019

Výtvarný kurz pro všechny, kteří rádi nejen kreslí, malují, ale také si rádi povídají a dozví se nové věci nebo zdravotní cvičení pro seniory, kteří mají chuť být stále v kondici? Nejen to nabízí dobříšská římskokatolická farnost v Dobříši.

Římskokatolická farnost Dobříš připravuje během roku mnoho akcí, které jsou zaměřeny pro všechny věkové kategorie. Vyberou si tak nejen děti, ale i jejich rodiče a prarodiče. Zapsat se můžete např. i na výtvarný kurz nebo zdravotní cvičení pro seniory. Celkovou nabídku naleznete na internetových stránkách farnosti. 

 

VÝTVARKA PRO DĚTI S MIREM A DANIELOU

 

Výtvarný kurz s Mirem a Danielou, který opět začne od října v Pastoračním centru svatého Tomáše, nabízí výtvarnou činnost dětem mladšího a středního školního věku (7-14 let).

 

Děti se pod vedením akademického malíře Miro Pograna a výtvarné pedagožky Daniely Doubkové učí základům kresby, malby, grafiky a seznamují se s tradičními i netradičními výtvarnými technikami. Cílem výtvarného setkávání jsou nejen nové výtvarné dovednosti, ale tvořivá práce je zároveň prostředkem k tomu, aby se děti učily dívat kolem sebe, zvyšovaly svou citlivost, smysluplně trávily volný čas, poznávaly sebe i druhé, učily se rozumět výtvarnému umění, získávaly nové vědomosti a tříbily si vkus. Výsledky svého snažení děti prezentují na výstavách, kde spolu s rodiči zažívají úspěch a radost z vystavených prací. 

 

Také na školní rok 2019/2020 plánujeme dvě výstavy. První z nich se uskuteční již 13. listopadu 2019 v prostorách Pastoračního centra. 

 

Kroužek je otevřen všem dětem, nikoli jen těm z farnosti. Je určen pro všechny děti, které baví kreslit, malovat, modelovat, hrát si, tvořit, povídat. Lektoři se budou ve vedení střídat a budou společně plánovat a konzultovat výtvarné aktivity. I letos otvíráme dvě skupiny po osmi žácích a zabízíme několik volných míst. 

 

Dnem našich setkávání bude jako loni středa odpoledne (první skupina od 14:30 do 16:00 hod. a druhá skupina od 16:00 do 17:30 hod.). Zájemci se mohou přihlásit na e-mail pcstomas@volny.cz, pošleme Vám pak podrobnější informace. 

 

Na setkání a výtvarné tvoření se těší Miro a Daniela

ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ PRO SENIORY

 

Bolí Vás svaly? Potřebujete se protáhnout a prohýbat?

Přijďte si zacvičit, zlepšit svoji fyzickou a psychickou kondici, posílit stabilitu a držení těla, každý čtvrtek od 19. září od 18:30 do 19:30 hod. v sále Pastoračního centra sv. Tomáše v Dobříši (Na Nábřeží 1650). Cvičení je nenáročné, vhodné pro mladé i starší seniory - není omezené věkem, záleží na zdravotních možnostech. Cvičení provází klidná relaxační hudba, k dispozici jsou cvičební pomůcky. Nemusíte se přihlašovat, účast je nezávazná, přijít si zacvičit můžete příležitostně kterýkoliv čtvrtek podle své chuti. Cvičení vede lektorka ze Senior fitness z. s. Iva Konopásková, spoluúčastnický poplatek je 70 Kč.

V rámci Dnů zdraví nabízíme ukázkovou hodinu ve čtvrtek 3. října od 18:30 hod. v Pastoračním centru sv. Tomáše.

autor článku: Ludmila Musilová – Římskokatolická farnost Dobříš