Dnes je středa 28. únor, svátek má Lumír.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

FOTO: Za nejmladšími hasiči z Dobříše dorazil Mikuláš

přidáno: 08. 12. 2022

Návštěvu Mikuláše s anděly a čerty za sebou mají už i mladí hasiči z Dobříše. Družina je překvapila přímo při jejich pravidelném tréninku.

Na mladé hasiče z Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Dobříš čekalo včera na tréninku velké překvapení. Na nic netušící děti doslova z ničeho nic vpadli čerti. Prvotní překvapení a trochu i leknutí dětí vzápětí uklidnil sv. Mikuláš, který vkráčel po boku svých andělů přímo do tělocvičny, kde se děti právě zahřívaly a připravovaly na technický hasičský trénink. Místo tréninku však čekalo děti přiznávání svých hříchů a jejich napravování.

Mikuláš měl ve své knize hříchů všechny kluky i holky, a tak postupně každý z nich musel přijít, přiznat své hříchy, slíbit, že už bude hodný a samozřejmě říct básničku nebo alespoň zapívat písničku. Na všechny děti samozřejmě čekaly dárečky, kterých dostal každý plnou tašku.

Zlomyslní čerti si nejednoho hříšníka odnesli v pytli ven, kde mu pořádně vyčinili. Andělé pak naopak děti chránili a pomáhali jim s nápravou jejich hříchů. Knize hříchů a Mikulášovu oku nakonec neušli ani samotní vedoucí, kteří společně odříkali básničku, aby ani oni nemuseli s čerty do pekla.

Návštěva Mikuláše a jeho družiny u mladých hasičů z Dobříše nakonec dopadla dobře… Nikdo nemusel s čerty do pekla a všichni si odnesly bohatou nadílku. Nicméně je jasné, že za rok si Mikuláše, anděli i čerti přijdou všechny opět zkontrolovat…

autor článku: Denisa Havlíčková