Dnes je úterý 27. únor, svátek má Alexandr.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Hledáme sedm statečných z Dobříše a okolí

přidáno: 03. 01. 2023

Rozvíjíme homesharing ve Středočeském kraji a hledáme sedm statečných, kteří se podělí o péči a pomohou rodičům dítěte s mentálním postižením objevovat nový svět.

Do jarní přípravy hledáme zájemce, kteří se chtějí stát hostiteli. Pokud jste to právě vy, neváhejte se ozvat na e-mail homesharing@cpkp.cz nebo na telefon 603 946 501. Uvítáme všechny, kteří se zajímají o homesharing a chtějí se dozvědět něco víc.

Co říká o homesharingu naše hostitelka Soňa:

„Z celého srdce děkujeme (CPKP) za odvahu dělat velké kroky a důvěru, že homesharing může fungovat. Když jsme o Járovi slyšeli poprvé, těžce jsme naráželi na naše limity. Hned se mi v hlavě vybavilo školení, doma se vedla dlouhá debata.

A nyní...

Těšíme se na další setkání! Jára je výjimečný kluk a máma Monika má náš velký respekt. Hlava mi nebere, jak zvládá chodit do práce, starat se o rodinu, dům, zahradu,... a ještě vypadat tak dobře.

Samozřejmě největší očekávání bylo, jak si spolu kluci sednou. Ten moment, kdy starostlivej Jára čapnul Mikuláše do náruče, společně se začali řehtat, byl silnej! Tohle je přesně „teď a tady“, které jsme si přáli.

Děkujeme, děkujeme za Vaši práci!!! Soňa, Michal, Mikuláš“

Budeme se těšit na další milá setkání.

autor článku: Za tým Centra pro komunitní práci střední Čechy Martina Macurová a Petra Štěpová