Dnes je sobota 27. listopad, svátek má Xenie.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Co připravuje dobříšské komunitní centrum Svět dobrých lidí na podzim?

přidáno: 11. 10. 2021

Co vše proběhlo v Komunitním centru v létě plném dětské radosti z letních příměstských táborů a na co senu nás můžete těšit v podzimním čase?

V červenci nám paní Jolana Prušková z Attachmentového centra ATTA vysvětlila důležitost vytvoření pevné vztahové vazby s malým dítětem. Účast byla malá, ale o to víc mohly být účastnice aktivní a vyzkoušet si techniky posilující důvěru mezi pečující osobou a dítětem. Začátkem srpna jsme přivítali pana Ing. Jakuba Máchu, odborníka na péči o stromy a výsadbu zeleně. Příchozí se dozvěděli mnoho užitečných zajímavostí i praktických rad. Poslední srpen byl ve znamení bezpečnosti seniorů v online prostředí.

V září jsme maminkám nabídli kurz první pomoci pro děti s paní doktorkou Petrou Pelikánovou. O velmi zajímavé dvouhodinové povídání byl veliký zájem a my jsme nemohli vyhovět všem maminkám, které se na něj hlásily. Po dohodě s paní doktorkou můžeme vyhlásit další běh s datem 10. listopadu od 17:00 hod. Určitě si včas zamluvte své místo.

Posledního září proběhl pod vedením profesionální švadlenky kurz Šití pro začátečníky, který měl také velký ohlas a navážeme jeho pokračováním tak, aby se účastníci mohli naučit ušít další výrobky, i třeba jako vánoční dárky.

První promítání komunitního kina spustíme v pátek 15. října - pro mládež nabídneme filmový večer od 18:00 hod. Program bychom moc rádi tvořili na základě nápadů těch, pro které bude promítání určeno především. Máte nápad na film, seriál nebo dokument, který byste rádi viděli s kamarády? Určitě dejte vědět svůj nápad na níže uvedené kontakty.

Sobota 23. října bude věnována výtvarným aktivitám - navážeme na velmi úspěšný výtvarný workshop s Magdalenou Westman. Tento kurz je pod vedením zkušené lektorky a arteterapeutky skvělým zážitkem. Kreativní malování se stejnou lektorkou běží pravidelně v pondělí a středy – těchto se určitě můžete zúčastnit.

Stále jsme pro vás připraveni také v případě, že hledáte vhodné místo třeba pro oslavu narozenin svých dětí.

Pro více informací a pro rezervace volejte na tel. 603 592 627 koordinátorovi KC, pište na lenhartova@brdy-vltava.cz. Aktuality sledujte na facebookovém profilu Svět dobrých lidí.

 

Projekt SVĚT DOBRÝCH LIDÍ – Komunitní centrum s registračním číslem CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/001605.

autor článku: Eva Lenhartová - realizační tým MAS Brdy - Vltava