Dnes je sobota 18. září, svátek má Kryštof.

www.hfad.cz/

Komentovaná vycházka pro děti za přírodou Brd

přidáno: 28. 07. 2021

K čemu je voda v Brdech dobrá? Kde je a proč tam je? Kolik jí v Brdech vlastně vůbec je? Na to vše dostanou zájemci odpověď během komentované vycházky pro celou rodinu za „vodou v Brdech“, která je naplánována na sobotu 31. července 2021.

Vycházku po Brdech pro celou rodinu připravila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR ve spolupráci s Informačním centrem města Příbram.

Malé turisty a jejich doprovod čeká výprava s Janou Fischerovou z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR za „mokrými Brdy“. Trasa komentované vycházky povede okolo hájovny na Slanině k lesním tůním. Mladí badatelé se podívají, co zajímavého ve vodě žije. Suťovým svahem se bude pokračovat na rozcestí „nad Slaninou“. Mezi balvany si povíme, kde se tady vzaly a co nám o Brdech mohou povědět. Cestou k Orlovu si výletníci prohlédnou les a dozví se, kde všude se v něm drží voda.

Informace k vycházce po Brdech

Sraz k vycházce bude v 11:45 hod. u turistického přístřešku v Kozičíně a konec kolem 15:00 hod. v Orlově. Délka trasy je přibližně 4,2 km. Doporučujeme zabalit s sebou do batohu holínky nebo náhradní oblečení a obuv, kladívko, aby si zájemci mohli zkusit rozbít kameny, ochranné brýle (stačí i sluneční) a samozřejmě svačinku.

K přepravě do Kozičína a z Orlova je možné využít turistickou linku MHD 5B. Jízdní řád je k dispozici zde: https://1url.cz/UKpEY.

Komentovaná vycházka je zdarma. Upozorňujeme, že její trasa není vhodná pro kočárky.

autor článku: Eva Švehlová, DiS. - tisková mluvčí města Příbram