Dnes je sobota 18. září, svátek má Kryštof.

www.hfad.cz/

Komunitní centrum Svět dobrých lidí žije epidemii navzdory

přidáno: 06. 04. 2021

V komunitním centru Svět dobrých lidí pracují v rámci možností a současné situaci na maximum. Probíhá tu doučování dětí, psychologická podpora a v neposlední řadě potravinová pomoc rodinám v nouzi.

 

 

Doučování žáků třetích až devátých ročníků ZŠ

Odpoledne a podvečery patří ve Světě dobrých lidí každý všední den již nějakou dobu doučování žáků třetích až devátých ročníků základních škol. Ve spolupráci s pedagogy a studenty pedagogických fakult tak můžeme umožnit snadnější domácí přípravu žáků v klidném prostředí formou jeden žák na jednoho pedagoga. Vytíženy jsou všechny prostory centra a pravidelně probíhá desinfekce naším novým pomocníkem – přenosnou čističkou vzduchu nanoflow.

Psychologická podpora zdarma

Nezapomněli jsme ani na psychickou pohodu všech zúčastněných stran, na které má nelehká situace dopad. Zprostředkovali jsme odborníky, kteří dětem, rodičům a pedagogům nabízejí psychologickou podporu. Tato pomoc je pro zúčastněné zdarma, plně hrazena z projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání ORP Dobříš II.

Pomoc rodinám v nouzi

V poslední době se na nás obrátilo také mnoho jednotlivců i rodin v nouzi. Pro tyto stále funguje výdej potravinové pomoci formou teplého oběda nebo potravinového balíčku. Zaměstnali jsme mladou maminku se třemi dětmi, která v pondělí a ve středu pomáhá právě s výdejem teplého oběda. Ten je připraven na jedenáctou hodinu a může být vydán i sebou nejlépe do přinesené nádoby. Potravinový balíček je sestaven na základě konkrétní potřeby jednotlivce a po domluvě je možno pomoc ve stanovený termín opakovat.

DĚKUJEME ZA POMOC

Chtěli bychom moc poděkovat všem, kteří nabídli svou pomoc a do komunitního centra donesli potraviny, oblečení, hračky, knihy a další věci, které můžeme dát těm, kteří jsou v nepříznivé sociální situaci. „Covidová doba“ není jednoduchá, a i běžný nákup představuje pro čím dál více lidí ve společnosti velkou finanční zátěž. Proto, pokud byste i Vy chtěli nějakým způsobem pomoci, určitě se na nás obraťte a my Vám řekneme, co je aktuálně potřeba. Přijímat můžeme také chlazené, které uložíme v komunitní lednici. Pokud máte doma potraviny, které se blíží datu spotřeby, a víte, že je již nevyužijete, nevyhazujte a doneste je k nám. Zamezíte plýtvání a my je můžeme poslat tam, kde přijdou vhod.

Celý náš tým se velmi těší, až se situace zlepší a všichni se budeme moci v komunitním centru nebo v zahradě sejít při společné akci.

Informace o aktuálním dění najdete na facebookových stránkách Svět dobrých lidí. Pro více volejte 603 592 627 nebo pište na lenhartova@brdy-vltava.cz.

Projekt SVĚT DOBRÝCH LIDÍ – Komunitní centrum s registračním číslem CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0016105 je spolufinancován Evropskou unií.

autor článku: Eva Lenhartová - realizační tým MAS Brdy - Vltava