Dnes je čtvrtek 13. srpen, svátek má Alena,
je Den leváků.

Náš region

Kurzy sebeobrany žen ZDARMA již druhým rokem na Dobříši

přidáno: 02. 10. 2019

Škola izraelské sebeobrany KRAV MAGA & KAPAP funguje na Dobříši již desátým rokem. V minulém roce zahájila činnost v tělocvičně Rukavice, v areálu bývalých rukavičkářských závodů na Větrníku. A zde startuje v neděli 6. října 2019 od 13:00 hod. i druhý ročník oblíbeného kurzu sebeobrany žen, který je pro všechny zaregistrované účastnice zcela ZDARMA.

Kurz je rozdělen do 6 tematických seminářů, které proběhnou vždy první neděli v měsíci, a to v období říjen 2019 – březen 2020. Minulý rok tuto sérii navštívilo celkem 45 žen z Dobříšska a Příbramska. I proto, jsme tento rok kurz rozšířili právě i do Příbrami, kde probíhá ve stejný den jako na Dobříši, ale vždy od 16:00 hod. na Boxerně na Mixově 165 (bývalé RS fitness).

Co vše se v kurzu ženy naučí?

Cílem kurzu je představit ženám, že se v dnešní moderní době mají právo i možnost se bránit. Učíme je principy vysoce účinné izraelské sebeobrany KRAV MAGA & KAPAP, která skrze jednoduché pohybové vzorce a modely dokáže odrazit útok, vést efektivní protiútok a poté dá ženě šanci opustit rizikovou zónu.

V rámci kurzů probereme následující témata:

  • NE 6. října 2019 – Prevence aneb základ ženské sebeobrany
  • NE 3. listopadu 2019 – First fight – údery a kopy proti útoku
  • NE 1. prosince 2019 – Sexuální útoky – typická napadení
  • NE 5. ledna 2020 – Domácí násilí – typická napadení
  • NE 9. února 2020 – Vyhrožování zbraní – modelové situace
  • NE 1. března 2020 – Pepřák vs. Kubotan – zbraně pro ženu

Pro zájemkyně z obou kurzů proběhne na konci března (28.-29. března 2020) závěrečný opakovací celovíkendový kurz, díky kterému mohou získat certifikát asistentky sebeobrany KRAV MAGA & KAPAP.

Kdo kurzy povede?

Kurzy povede osobně hlavní trenér organizace KAPAP CZECH v ČR – dobříšák Michal Janoušek alias Instruktor Mike, který se věnuje výcviku bojových umění a sebeobrany 25 let, posledních 11 prezentuje v ČR právě izraelskou sebeobranu KRAV MAGA & KAPAP. Na Dobříši vede v tělocvičně Rukavice výcviky pro všechny věkové kategorie – od předškoláků (4-6 let), přes školáky, mládež, dospělé, profesionály, ženy i seniory.

autor článku: redakce DA a instruktor Michal Janoušek