Dnes je sobota 25. červen, svátek má Ivan.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Květen v RC Dobříšek: Klub nadaných dětí, přednášky, workshopy a další akce

přidáno: 04. 05. 2022

Rodinné centrum Dobříšek představilo v úterý 2. května veřejnosti svou novinku v podobě Klubu nadaných dětí Dobříšek pod Mensa ČR! V tomto měsíci pro vás však chystá tým dobříšského rodinného centra ještě mnohem víc…

Nový Klub nadaných dětí Dobříšek

Během odpoledne, které bylo věnované představení nového klubu v Dobříši, se děti a rodiče seznámili s hrami z Mensy ČR, pod kterým je klub registrován. Zároveň zde byla také možnost testování IQ dětí s certifikovaným výsledkem. Podle slov hlavní koordinátorky Veroniky Liotard byl o testování nečekaně velký zájem.

„Mám radost, že založení klubu nadaných dětí se setkalo s tak pozitivními ohlasy. Podle zájmu rodičů si troufám říci, že přesně toto bylo v našem městě potřeba,“ dodala po slavnostním představení Klubu nadaných dětí Dobříšek koordinátorka a lektorka nového kubu Veronika Liotard.

Klub nadaných dětí začne v Dobříši fungovat v testovacím provozu koncem tohoto školního roku. Od září 2022 by měl pak být spuštěn naplno. „Našim cílem je spojit nadané děti, které někdy mají problém začlenit se mezi vrstevníky, podpořit přátelství napříč věkem a dalšími odlišnostmi. V případě zájmu připravíme i občasná setkání rodičů dětí pro sdílení zkušeností,“ dodávají koordinátorky z Rodinného centra Dobříšek.

Kluby nadaných dětí zřizuje organizace Mensy ČR po celé České republice. Dětem ze základních škol, pro které je samotné učivo jednoduché tak poskytuje možnost nadstandardního rozvoje. Také dobříšský klub se bude snažit vyhovět náročnějším zájmům a potřebě kompletnějších informací. Kromě hraní deskových a karetních her budou děti navštěvovat vzdělávací exkurze nebo se pouštět do zajímavých pokusů. Některé hodiny a aktivity povede lektorka Veronika Liotard dokonce v angličtině.

Kdy, kde a za kolik?

Klub bude otevřen pro všechny děti z Dobříše a okolí a jeho lektorkou je Mgr. Veronika Liotard.

Schůzky se budou konat dvakrát měsíčně a rozpis jednotlivých lekcí bude znám na měsíc dopředu.

Lekce bude stát 150 Kč a kapacita klubu bude samozřejmě omezena na menší počet dětí, aby zde byla možnost se každému dítěti věnovat naplno a rozvíjet jeho zájmy a schopnosti.

„V rámci klubu se předpokládá také aktivní zapojení rodičů do některých hodin, což pomůže upevnit vztahy mezi rodičem a dítětem a současně zajistí pestrou nabídku aktivit,“ dodala Veronika Liotard.  

Více informací o Klubu nadaných dětí Dobříšek naleznete na stránkách rodinného centra: www.dobrisek.webnode.cz.

 

Další květnový program Rodinného centra Dobříšek

Přednášky na téma:

  • První pomoc pro rodiče dětí
  • Příprava jídel pro děti 6–12 měsíců, 1–3 roky, 3–6 let
  • Psychomotorický vývoj

Další akce pro malé i velké:

V sobotu 7. května vás spolu s koordinátorkou Veronikou a Denisou Havlíčkovou z Veselé rodiny zveme na Pohádkovou roztančenou sobotu, zábavnou taneční procházku plnou hudby a skvělé zábavy – věk neomezen, kočárky vítány!

Jen o den později, tedy 8. května, vás zveme na Rodinné konstelace přímo u nás v Dobříšku.

Dále vás rádi uvidíme na Workshopu o Canvě a s Canvou dne 17. května, kde se naučíte nejen tipy a triky, ale také si budete moci vylepšit stávající designy.

Před Májovkami nás čeká také Rendez-vous chez Dobříšek, tedy francouzský den se vším všudy! Přijďte nasát Francii všemi smysly a užít si příjemné odpoledne.

A závěrem dvě překvapení v jeden jediný den!

V sobotu 28. května za dobrého počasí proběhne Focení s poníkem s úžasnou fotografkou Míšou, která prostor před Dobříškem promění svým objektivem v úžasný příběh a pohádku! K dispozici bude víc typů focení, ale nejlákavější bude nejspíš roh jednorožce, který promění poníka v pohádkovou bytost – taky máte doma princezny, které touží po fotce s jednorožcem?

A ve stejný den jako focení se také bude pořádat Cyklostezka! Navazujeme na dřívější tradici, stejnou ji ale úplně nečekejte. Součástí budou úkoly, hry a také trochu vzdělání v oblasti bezpečnosti na silnici. Chcete se přidat jako dobrovolník? Prosím, kontaktujte nás! Akce bude zcela zdarma a její velikost a atraktivita se bude odvíjet právě od počtu a nadšení dobrovolníků.

 

Prosíme, pro přesné informace ohledně konání všech aktivit sledujte náš facebookový profil Rodinné centrum Dobříšek, z.s. či stránky www.dobrisek.cz, některé akce jsou realizovány jen za dobrého počasí.

Moc se těšíme na viděnou na některé z našich akcí!

autor článku: redakce DA