Dnes je středa 26. leden, svátek má Zora.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

MAS Brdy-Vltava slaví letos 15 let. Co vše díky ní máme?

přidáno: 18. 11. 2021

V letošním roce oslavila Místní akční skupina Brdy-Vltava 15 let své existence. Jaká byla oslava?

Pozvání na narozeninovou oslavu MAS Brdy-Vltava přijali dlouholetí partneři, jejichž spolupráce si vedení této organizace velmi váží a za které je vděčné.

Co vše mají pracovníci místní akční skupiny za 15 let práce za sebou upřesnila její ředitelka Mgr. Markéta Dvořáková, DiS.: „Za 15 let za sebou máme spoustu projektů, kdy jsme ze začátku soustředili naši pozornost zejména na rozvoj cestovního ruchu v území. Mapovali jsme naše památky, vydávali mapy a informační materiály k nabídce v cestovním ruchu v našem regionu. Dali jsme vzniknout naší mini destinaci od Brd k Vltavě a vydávali kalendář akcí na celý rok.“

Tuto aktivitu v posledních letech od organizace převzal Svazek obcí Dobříšska a Novoknínska. To jsou však činnosti, které MAS Brdy-Vltava vyvíjela pouze první roky. V dalších letech se její pracovníci aktivně zapojili do podpory sociální oblasti.

„Vytvořili jsme pro naše území komunitní plán sociálních služeb a na něj navázaný Sociální fond regionu Brdy-Vltava, do kterého přispívají naše obce na provoz místních sociálních služeb. Prostřednictvím sdílené pracovní čety Brdy-Vltava podporujeme dlouhodobě nezaměstnané a zkrášlujeme naše obce. Podporujeme výsadbu zeleně v obcích při zapojení nejširší veřejnosti. Rozvíjíme spolupráci škol a dalších organizací v oblasti neformálního vzdělávání,“ říká Markéta Dvořáková a dodává: „Role naší organizace spočívá rovněž v přerozdělování finančních prostředků do území na nejrůznější aktivity. Na oslavě jsme tak promítali krátké video již zrealizovaných projektů. Jedná se například o výstavbu chodníků, budování odborných učeben v základních školách, investice do zázemí sociálních služeb, složek integrovaného záchranného systému apod. Podporujeme rovněž místní podnikatele, a to jak zemědělce, tak i další obory činnosti. Místním podnikatelům jsme přispěli například na pořízení nových technologií, aby se zvýšila jejich konkurence na trhu.“

A proč to vše pracovnice MAS Brdy-Vltava dělají?

„Posláním naší organizace je komunitou vedený místní rozvoj, kdy průběžně mapujeme potřeby našeho území a následně zde distribuujeme finanční prostředky poskytnuté z fondů Evropské unie. Společným cílem je trvale udržitelný rozvoj a co nejvyšší kvalita života obyvatel našeho regionu,“ dodává její ředitelka.

Týmu MAS Brdy-Vltava přejme za naši redakci minimálně dalších 15 let tak úspěšného fungování a děkujeme za jejich práci.

autor článku: redakce DA