Dnes je úterý 15. červen, svátek má Vít,
je Mezinárodní den odpůrců vojenské služby.

www.hfad.cz/52-rocnik-program/

Mladší žačky ze Staré Hutě opět vyhrály Mistrovství České republiky

přidáno: 02. 07. 2019

Mladší žákyně ze Staré Hutě dokázaly zopakovat loňský triumf. Na přeboru republiky konaném letos v Nezvěsticích v polovině června vybojovaly opět zlaté medaile a obhájily tak titul přeborníka republiky!

Úspěch je o to cennější, že z loňské sestavy přešla polovina děvčat do kategorie starších žaček. Zůstaly brankářka Bára Musilová, obránci Olga Maria Guillen, Kristýna Dvořáková, v útoku Agáta Průšová a Veronika Kociánová. Tyto hráčky byly díky svým zkušenostem oporami mužstva a tvořily letošní základní sestavu spolu s Adélou Netscherovou, Magdalenou Durecovou a Lucií Kašpárkovou, které se loňského mistrovství neúčastnily. Dokládá to také, že nejlepší střelkyní mistrovství byla vyhlášena Adéla, nejlepší útočnicí Veronika a nejužitečnější hráčkou týmu Olga Maria. Novými členkami týmu byly Lola Menclová, Julie Krátká, Vendula Straková a Ester Sedláčková.

 

Takto omlazený tým, i díky vedení zkušeného trenéra Jirky Peška, všechna utkání s 5 nejlepšími mužstvy z celé republiky vyhrál, neztratil ani bod. Po zásluze se tak opět naše děvčata stala nejlepším týmem České republiky v kategorii mladších žákyň. V zápasech zvítězily postupně nad Studénkou 11:7, Vracovem 17:8, Mostem 20:1 a Krčínem 12:5. V nejdůležitějším a nejtěžším zápase, po velké a vyrovnané bitvě, porazily domácí Nezvěstice 6:5. Děvčata dokázala překonat nezkušenost těch mladších velkou bojovností a touhou po vítězství a společně vytvořit výborný tým s vidinou dojít až na vrchol. Dá se říci, že tím překvapila i největší optimisty.

 

O týden dříve hrály starší žačky na finálovém turnaji poháru mládeže ČR v Tymákově. Při své první účasti ve vyšší věkové kategorii na své, většinou starší, fyzicky a herně vyspělejší soupeřky zatím ještě nestačily a všechny zápasy prohrály. Možná i díky velkému vedru v některých utkáních stačily držet krok se soupeři pouze v prvním poločase. Nevadí, protože většina hráček bude hrát v této kategorii ještě dva roky a šanci na medaile určitě mají. Děvčata postupně prohrála se Studénkou 5:14, Drakenem Brno 12:14, Litvínovem  8:15, vítězem turnaje Tymákovem 11:14 a Dobruškou 10:17.

Další informace a výsledky ostatních našich týmů v oblastním přeboru, najdete na našich internetových stránkách.

autor článku: TJ Stará Huť