Dnes je sobota 18. září, svátek má Kryštof.

www.hfad.cz/

Podpořte morový sloup z Dobříše na Startovači

přidáno: 19. 04. 2021

Historik a spisovatel Petr Kadlec bojuje v Dobříši a okolí za záchranu každé památky. Tentokrát vyzývá veřejnost, aby podpořila projekt „Obnova morového sloupu/památníku sv. Tekly“, který neuspěl v rámci hlasování Tvoříme Dobříš.

Občas někdy, někde, někoho napadne při prohlížení starých fotografií, proč už na místě, které zná, nestojí to či ono. Kam a proč to zmizelo? Nebylo by hezké tu stavbu vrátit do tváře krajiny? Boží muka či kapličky tvořily a tvoří jistou paměť místa.

Nehledíme na nezdar v akci Tvoříme Dobříš jako na neúspěch. Ani jsme nepočítali, že by projekt mohl uspět, ale chtěli jsme toto místo dát do povědomí. Aby se vědělo, že něco podobného na Dobříši existovalo.

Teď je to opravdu na občanech města, zda nás přímo podpoří a pomůžou nám tuto církevní památku vrátit na Dobříš. Projekt „Obnova morového sloupu/památníku sv. Tekly“ na www.startovac.cz trvá od pondělí 19. dubna 2021 po dobu 42 dnů. O akci budeme nadále informovat na sociálních sítích. Obnovený morový sloup by se mohl stát i mementem a připomínkou novodobých morových epidemií, které neřeší, zda je někdo mladý anebo starý, bohatý anebo chudý. Berou všem to nejcennější.

Obnovený morový sloup sv. Tekly by mohl stát na křižovatce u ulice V Lipkách

Podpořit projekt přes Startovač můžete přímo zde: 

autor článku: Petr Kadlec - Okrašlovací spolek města Dobříše