Dnes je sobota 3. prosinec, svátek má Svatoslav,
je Mezinárodní den zdravotné postižených .

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Nízkoprahový klub Terén: Tady jsem v pohodě

přidáno: 26. 09. 2017

Se začátkem nového školního roku bychom vám chtěli připomenout, některým představit, sociální službu, kterou nízkoprahový klub Terén je. Klub Terén je nízkoprahové zařízení pro děti a mládež ve věku od 11 do 18 let z Dobříše a blízkého okolí. A proč nízkoprahové?

Jednoduše proto, že můžete přijít a odejít kdy chcete. Nevyplňujete žádnou přihlášku, nic neplatíte, stačí, když se nám představíte křestním jménem nebo pod přezdívkou. Zdali se zapojíte do dění v klubu, je zcela na vás.

Otevírací doba zůstává již od ledna 2016 stejná

Jsme tady pro vás/vaše děti každé pondělí, úterý a čtvrtek od 12:00 do 18:00 hod., ve středu od 14:00 do 16:00 hod. Sídlíme na adrese: Jáchymovská 1869. Služba je zcela ZDARMA. Dětem se věnují tři sociální pracovnice.

Terén nabízí bezpečné prostředí nejen pro trávení volného času

V klubu platí základní pravidla, mezi která patří: žádný alkohol, drogy v klubu a přilehlém okolí, žádná agrese, vzájemný respekt. Děti mají možnost svěřovat se se svými problémy, využít nabídky doučování. Každý měsíc probíhají diskuze na různá témata – bavíme se s dětmi o jejich názorech, postojích a společně se tak snažíme předcházet jejich ohrožení sociálně patologickými jevy. Dětem je k dispozici počítač s internetem, fotbálek, šipky a velké množství společenských her.

Pořádáme i aktivity mimo klub

Jednodenní výlety, kulturní akce, podzimní výjezd (3-4 dny trávíme mimo město). V létě proběhl již čtvrtý příměstský tábor.

A co nás čeká v nejbližší době?

V září (29. září) navštívíme muzeum voskových figurín (Praha) a vyrazíme za sportem (aquapark, tělocvična). Podzimní prázdniny si užijeme mimo město (tzv. podzimní výjezd) a jako každý rok se budeme před začátkem adventu věnovat vánočnímu tvoření. Čekají nás také oblíbené „přespávačky“ na klubu.

V případě zájmu o aktivity mimo klub je nutno vyzvednout přihlášku, a to přímo v prostorách NZDM Terén.

Můžete nás sledovat: na facebooku Nízkoprahový klub Terén, kde se to dozvíte o aktuálním dění v klubu nebo na webových stránkách Proxima Sociale.

autor článku: Tým Nízkoprahového klubu Terén