Dnes je čtvrtek 13. srpen, svátek má Alena,
je Den leváků.

Náš region

Nové skautské klubovny v Dobříši byly slavnostně otevřeny přeříznutím klády

přidáno: 23. 09. 2019

Po téměř třech letech byl s dobrým koncem uzavřen jeden z „dobříšských příběhů“, týkající se nových skautských kluboven v objektu „Papežanky“. Slavnostní otevření proběhlo pěkně po skautsku, a za velmi emotivní atmosféry, při které byl cítit vděk a radost.

Ve středu 18. září 2019 odpoledne se před objektem „Papežanka“, který se nachází na břehu rybníka Papež, sešlo několik desítek skautů, skautek i jejich vedoucích, rodičů, přátel, ale také bývalý pan starosta Dobříše Stanislav Vacek, bývalý vedoucí skautského oddílu Zlatý list a zastupitel města Miroslav Sochor a současná paní starostka Jana Vlnasová. Ti všichni se zde potkali, aby slavnostně otevřeli hned dvě nové klubovny dobříšských skautských oddílů.

Pár slov při zahájení pronesla Jana Šigutová (vedoucí dobříšského skautského střediska prof.Oliče), která vyjádřila hlavně velké díky:

„Mnohokrát už jsme mysleli, že k tomuto dni ani nedojde, a tak jsme dnes o to více dojatí a vděční, že můžeme otevřít nové klubovny pro Světlušky, skauty a skautky z Dobříše, a že jsme nepřišli o střechu nad hlavou, ale naopak získali velmi krásné prostory pro naši činnost. Děkujeme bývalému panu starostovi města Stanislavu Vackovi, který rozhýbal ty pomyslná kola, a my mohli začít pracovat na obnově těchto prostor pro skauty. Děkujeme Mirkovi Sochorovi, neformálnímu vedoucímu naší pracovní skautské skupiny, i všem jejím členům, která za dobříšské skauty komunikovala se zastupiteli i městem. Děkuji i všem úředníkům, dobrovolníkům, řemeslníkům a rodinám našich skautů a samozřejmě děkujeme i paní starostce Janě Vlnasové, díky které se vše povedlo dotáhnout do zdárného konce.“

Radost nad novými klubovnami vyjádřil nejdříve Stanislav Vacek, poté paní Jana Vlnasová a následně i další členové dobříšského skautu. Hlavní a společné přání všech je, aby právě na tomto místě vznikl pro skauty jejich domov, místo, kde se budou rádi scházet a tvořit.

„Přeji, aby i právě tady začali skauti psát svůj nový příběh. Aby i toto místo bylo místem vzniku pevných přátelství, zkušeností a zážitků, které si děti odnesou na celý život, tak jako tomu u skautů vždy bylo, je a věřím, že i bude,“ dodala závěrem paní Jana Šigutová. 

Pak už se ale přešlo k samotnému „stříhání pásky“, kterou v tomto případě nahradila opravdová dřevěná kláda a pila.

Jako první dostal pilu do ruky bývalý starosta Stanislav Vacek a bylo vidět, že práce s pilou mu není cizí. Po něm svůj kus uřízla také paní starostka Jana Vlnasové a ostatní zástupci dobříšských skautů včetně Mirka Sochora. Na památku pak každý z nich obdržel malou stužku z pily.

Návštěvníci poté měli možnost si připít a občerstvit se sušenkami a křupkami, ale hlavně prohlédnout nové prostory. Místnosti zatím doslova voní novotou a čekají na své vyzdobení, na nové příběhy, na své pravé skautské využití. 

autor článku: Denisa Havlíčková a skauti Dobříš