Dnes je pátek 4. prosinec, svátek má Barbora.

Náš region

FOTOREPORT: Podbrdská výstava se vyvedla

přidáno: 02. 10. 2020

Podbrdská výstava drobného zvířectva pořádaná Základní organizací Českého svazu chovatelů Dobříš, která se konala už po čtyřicáté šesté, byla letos opět o symbolický (i skutečný) chlup lepší než ty předchozí.

„Především díky opětovné podpoře města Dobříš jsme mohli prezentovat zvířata v dalších nových výstavních klecích,“ říká jednatel spolku Radek Skůra. „Rovněž díky aktivitě našich členů byl pro návštěvníky připraven atraktivní doprovodný program včetně živé hudby z produkce populární dechovky Karla Čiháka a spol. Pro chvíle odpočinku a zároveň doplnění energie bylo pro hosty tradičně zajištěno občerstvení s využitím příjemného posezení, tentokrát u zcela nového zahradního nábytku.“

Podbrdská výstava 2020

V rámci bodované výstavy bylo k vidění ke stovce králíků, značné množství hrabavé i vodní drůbeže a holubů. Mimo bodovanou výstavu návštěvníci obdivovali exotické ptactvo, křečky, činčily, fretky i další zvířata. Poháry putovaly do Jinců, Velké Chuchle, Mníšku pod Brdy, Hostomic taktéž pod Brdy, Čísovic a Prahy, některé samozřejmě zůstaly i „doma“.

Velký ohlas zaznamenala soutěž o Cenu diváků, která letos na Podbrdské výstavě proběhla historicky zcela poprvé. Diváci sami mohli rozhodovat o tom, kdo stane na stupních vítězů. Titul Holub sympaťák získal český stavák modrý sedlatý chovatele Miloslava Hejny, titulem Miss drůbež se pyšní husa pomořanská chovatele Luboše Hájka a titul Králík sympaťák si odvezl králík zakrslý zaječí mladé chovatelky Terezy Brožkové. Cenu diváků mimo dané odbornosti vyhrála fretka mladé chovatelky Terezy Brožkové.

Úspěch měla u návštěvníků i výstava jako taková. „Přijeli jsme až z Prahy právě kvůli Podbrdské výstavě a cesty ani času rozhodně nelitujeme,“ říká Kristýna Řeháčková, která na akci zavítala s celou rodinou už podruhé.

Velké poděkování patří tedy MěÚ Dobříš, ale i všem sponzorům a spolupracovníkům, kteří pomohli jak finančně, tak i věcně či podáním pomocné ruky. Dík patří spřátelené ZO ČSCH Suchomasty za již tradiční sobotní ukázky králičího hopu, chovatelům za předvedená zvířata, posuzovatelům za jejich posouzení, hostům za návštěvu a hezkému počasí za to, že bylo takové, jaké bylo.

CELÝ FOTOREPORT: Podbrdská výstava 2020 nalezente na facebookovém profilu Dobříšsko aktuálně.

Na příšťoroční výstavu chystáme už nyní o5 něco nového :-)

Zájemci o členství v ZO ČSCH Dobříš jsou samozřejmě vítáni, bližší informace je možno získat u předsedy spolku Kamila Jungera na telefonním čísle 732 332 903.

autor článku: M. Brožková - Základní organizace Českého svazu chovatelů Dobříš