Dnes je neděle 14. duben, svátek má Vincent,
je Světový den monitoringu diabetiků.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Skauti z Dobříši připomenou život a osobnost Miroslava Oliče venkovní hrou

přidáno: 08. 02. 2023

K blížícímu se 100. výročí od narození významného dobříšského profesora Miroslava Oliče připravili skauti originální městskou hru, která vás provede jeho životem.

Profesor Miroslav Olič ovlivnil v Dobříši životy nejen mnoha studentů a svých kolegů ze zdejšího gymnázia, ale také další stovky a tisíce obyvatel z města i okolí. Jeho neuvěřitelná síla, neustála touha něco tvořit, učit se, a hlavně předávat vše, co uměl a znal dál, zůstává v Dobříši na mnoha místech a v mnohých srdcích doslova otisknuta dodnes. Blížící se 100. výročí narození Miroslava Oliče tak originálním způsobem připomínají sobě i široké veřejnosti také dobříšští skauti, jejichž středisko nese hrdě právě jeho jméno.

SKAUT: Středisko prof. Oliče Dobříš

Středisko profesora Oliče, založené v srpnu 2016, vzniklo odštěpením dobříšských oddílů od skautského střediska Hiawatha Příbram. Zároveň si vzalo pod křídla jeden skautský oddíl v Novém Kníně.

Oddíly dobříšského skautského střediska:

  • 1.dívčí odddíl Minnehaha Dobříš
  • 2.roj Lampyris Dobříš
  • 3.oddíl Dráčata Dobříš
  • 4.oddíl Varta Dobříš
  • 5.oddíl Zlatý list Dobříš
  • 1.oddíl Koťata Nový Knín

Skautská městská hra na památku 100. výročí narození Miroslava Oliče bude připravena přímo v centru Dobříše od 13. do 28. února 2023. Na celkem 9 místech budete moci objevit díky nejrůznějším hádankám, úkolům a křížovkám zajímavosti i fakta ze života významné osobnosti profesora Miroslava Oliče. Skauti vás doslova provedou jeho životem.

Ten kdo projde všechny úkoly a zvládne vyluštit postupně všech 9 slov, si pak může do Informačního střediska města Dobříše přijít vyzvednou malou odměnu.

autor článku: Denisa Havlíčková