Dnes je sobota 18. září, svátek má Kryštof.

www.hfad.cz/

Království bez světla: Temné síly překoná jen ten, kdo překoná sám sebe

přidáno: 12. 03. 2021

Země krále Všeuměla je ohrožena temnotou, zlo se rychle šíří po kraji a nicota se vkrádá do lidských srdcí. Temné síly může přemoci jen ten, kdo dokáže překonávat sám sebe a zároveň spolupracovat. Kdo projeví odvahu, vytrvalost a dobrou vůli. Kdo nebude myslet jen sebe, ale bude pomáhat druhým a pracovat v týmu.

Zapoj se do hry a zachraň království!

Slavné Všeumělovo království, země nad níž slunce nezapadá, upadá do temnoty. Zlo postupně zhasíná všechny plamínky v království, přichází tma. Dříve veselého a moudrého krále Všeuměla už poddaní neviděli několik měsíců. Nevychází ze své komnaty, a tak zemi místo něj vládnou temné síly.

Už téměř nikdo nevěří, že se dá proti nim bojovat. A jen málokdo doufá alespoň v záchranu života. Vše je marné a nicota byla zaseta do lidských srdcí.

Poslední naději přináší panovníci z okolních zemí. Vyslali na pomoc nejzdatnější bojovníky, kteří očekávají, že se k nim náš oddíl připojí. Temné síly však může přemoci jen ten, kdo dokáže překonávat sám sebe a zároveň spolupracovat. Kdo projeví odvahu, vytrvalost a dobrou vůli. Kdo nebude myslet jen sebe, ale bude pomáhat druhým a pracovat v týmu. Jen takový oddíl má ještě šanci temnotu zastavit.

Každý týden vrhá zlo nové překážky, chce uhasit i poslední naději a zničit hrdiny, ale dobro jen tak nezastaví. A naši hrdinové to dokáží snadno při plnění úkolů. Navíc za úkoly získají velmi důležité zlaťáky do svého i společného měšce!

Říká se, že král Všeuměl kdysi v komnatě v nejvyšší věži uschoval pochodeň věčného světla, která by mohla lidem znovu vrátit naději a sílu. Ale král je teď pryč. Komnatu střeží dva děsiví draci, kteří pustí dovnitř jen krále. Jsou to jeho mazlíčci, takové zmlsané dračice. Aby se hrdinové přes draky dostali, musí využít jejich slabinu, za získané zlaté nakoupit dost potravy, která draky zaměstná a oni mezitím proklouznou dovnitř a pochodeň získají. 

Snad se to podaří, než bude pozdě...

Úžasná skautská hra je pro celou rodinu!

„Bohužel se stále nemůžeme potkávat osobně, proto jsme pro děti a jejich rodiny připravily hru. Moc nás těší, že se už teď zapojilo celkem 35 hráčů (25 dětí z oddílu plus sourozenci, rodiče a další příbuzní),“ říká vedoucí oddílu Šárka Musilová ke hře, kterou její skautský oddíl Koťat připravil.

Jak se zapojit do hry Království bez světla

Nejprve si každý hráč vybere svého bojovníka s výhodami nebo si zvolí hru sám za sebe. A pak už je třeba každý týden až do 4. dubna plnit skautské úkoly, které jsou zveřejňované na webových stránkách oddílu Koťata.

„Výzvy ve hře jsou z různých oblastí a různé náročnosti, bojovníci trénují fyzičku, ale třeba i skládají básně, pomáhají s úklidem nebo staví města. Za splněné úkoly jsou body = zlaťáky. A když jich oddíl společně s pomocníky nasbírá alespoň 5 000, tak se hráči budou moci v dubnu vydat na záchrannou misi. Zatím to vypadá velmi nadějně!“ popisuje průběh hry Šárka Musilová.

Naštěstí naši skautští hrdinové a jejich rodiny mají šanci to dokázat a království zase vrátit světlo ve skautské (distanční) hře.

Více informací ke hře naleznete na webových stránkách oddílu Koťata: https://skauti-kotata.webnode.cz/kralovstvi-bez-svetla/. Najdete tady přehled bojovníků, úkolů a ukázky toho, jak se je daří plnit. Zkuste si také, zda byste v plnění úkolů obstáli!

autor článku: redakce DA