Dnes je pátek 4. prosinec, svátek má Barbora.

Náš region

FOTO: Svět Dobrých Lidí – nové komunitní centrum v Dobříši je otevřeno

přidáno: 09. 10. 2020

V Dobříši bylo slavnostně otevřeno nové místo pro setkávání, vzdělávání a společné sdílení, které bude sloužit nejenom pro občany města. Nese název Svět Dobrých Lidí.

Svět Dobrých Lidí bude místem pro konání aktivit, které budou cíleny na všechny věkové kategorie.

Nově vzniklé komunitní centrum je otevřené ve vile v ulici Pionýrů u břehu rybníka Papež. Jeho zrekonstruované prostory byly představeny veřejnosti na slavnostním otevření. Tohoto otevření se za město Dobříš účastnil také místostarosta Tomáš Vokurka a tajemník dobříšského úřadu Jan Horník. Oba popřáli celému týmu MAS Brdy - Vltava v čele s Markétou Dvořákovou dobrý start, mnoho krásných a povedených akcí i stálou energii v jejich práci. 

Komunitní centrum Svět Dobrých Lidí je otevřeno každý všední den od 8:00 do 20:00 hod. Svůj prostor nabídne pro konání nejrůznějších aktivit a pro všechny věkové kategorie.

„Naším cílem je společně vytvořit místo s příjemnou atmosférou, kam se lidé budou rádi vracet.“, říká ředitelka Místní akční skupiny (MAS) Brdy-Vltava Markéta Dvořáková.

Koordinátorka nového komunitního centra Eva Lenhartová k tomu dodává: “Každý všední den nabídneme prostor pro smysluplné a plnohodnotné trávení času pro obyvatele všech věkových skupin. To povede ke zvýšení míry sociálního začleňování osob ohrožených sociálním vyloučením.“ 

Co Svět Dobrých Lidí nabídne?

Chystají zde tematické kurzy vedené odbornými lektorkami a lektory (např. kurz šití, pečení sladkých i slaných dobrot nebo další kurzy zaměřené na vzdělávání a osobní rozvoj). Dále se můžete těšit  na klubové kino, akce pro děti, příměstské tábory a další. Po předchozí domluvě bude možné prostory centra využívat také pro vaše projekty (dětské oslavy, kroužky nejenom pro děti, cvičení, klub důchodců a další).

"V neposlední řadě chceme vdechnout zpět život krásnému místu s bohatou historií, kde se lidé v minulosti často potkávali a trávili spolu čas,“ shodují se zakladatelky centra.

Centrum už je otevřené, ale jeho program se může změnit dle aktuálních epidemiologických nařízení. 

autor článku: redakce DA