Dnes je středa 26. leden, svátek má Zora.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Veselý Mikuláš už se chystá na své každoroční návštěvy. Neprošvihněte ho!

přidáno: 11. 11. 2021

Další rok uběhl jako voda a opět se nám blíží čas Vánoc. Ale ještě než doopravdy přijdou nejkrásnější svátky v roce, bytosti z nebes i z pekla by měly opět zkontrolovat, jak to na Zemi vypadá. Návštěva Mikuláše už je doslova za dveřmi a jeho diář se rychle plní...

Veselý Mikuláš navštěvuje děti v Dobříši a okolí už od roku 2016.

Jestli jsou tu stále hodné děti, nebo jestli ty hodné nezačaly zlobit, přijde prověřit i letos. Je taky možné, že ty zlobivější děti se polepšily a dostanou tak speciální pochvalu. Každopádně připomenout všem dětem, že na ně Mikuláš, čerti i andělé stále dohlíží a všechny dobré i špatné skutky vidí, je naší krásnou českou tradicí. Mikulášskou návštěvu jistě uvítají i mnozí rodiče.

Všechny nebeské i pekelné bytosti se v Dobříši a okolí opět převtělí do veselých animátorů, kteří se na tuto akci už velmi těší.

„Naši čerti už si v pekle mnou ruce a těší se, až si nějakého raubíře nebo zlobivku odnesou v pytli. Myslí si na to, jak se budou se svými úlovky navzájem chlubit a co jim všechno vymyslí za úkoly. Mezitím už ale naši andílci pomáhají Mikuláši připravovat odměny pro hodné děti a důsledně kontrolují svatou knihu hříchů a pochval, kam se ještě postupně dopisují kouzelným brkem poslední záznamy,“ popisuje práci mikulášské družiny Sára Zemanová z Veselé rodiny, která na jejich práci poctivě dohlíží každý rok.

Veselý Mikuláš s krásným andílkem a škodolibým pekelníkem za dětmi letos vyrazí již pošesté. Jako vždy se s holčičkami i chlapečky setkají u nich doma 5. prosince. A protože tento den v kalendáři vychází na neděli, budou obcházet vaše domovy už od odpoledne.

Poptávka po Veselém Mikuláši se každým rokem zvyšuje, a tak i letos vypraví tahle parta animátorů hned tři mikulášské družiny!

„Mikuláš je pro nás jednou z nejkrásnějších akcí v roce. I když už k dětem chodíme tolik let, nikdy nenecháváme přípravy náhodě a pečlivě se na návštěvy připravujeme. Samozřejmě chystáme kostýmy, rekvizity, dárečky pro děti, ale hlavně nacvičujeme takové malé divadlo. Naší prioritou je, aby každá z návštěv byla pro děti zážitkem a pro rodiče radostí. To však neznamená, že raubíře neumíme postrašit,“ říká Sára, hlavní koordinátorka všech mikulášských družin Veselé rodiny.

Podle Sáry je však už nyní jejich kapacita více než z poloviny zaplněna a rodiče, kteří chtějí využít služeb Veselé rodiny, by s objednáním Mikuláše rozhodně neměli otálet. „Telefon s dotazy rodičů ohledně Mikuláše mi zvoní teď každý den a dané časy návštěv se rychle plní. Jsem ráda, že letošní rok vyšel termín na neděli a my můžeme začít za dětmi chodit už dříve odpoledne. Pevně doufám, že budeme moci všem vyhovět. I touto cestou děkujeme všem rodičům, ale i prarodičům za jejich zájem. Opravdu moc si ho vážíme. Každá návštěva je pro nás také kouzelným zážitkem plným radosti a pozitivní energie,“ dodává Sára Zemanová, která se každoročně strojí za anděla.

Více informací k návštěvám Veselého Mikuláše u Vás doma naleznete na webu www.veselarodina.org

 

autor článku: redakce DA