Dnes je sobota 18. září, svátek má Kryštof.

www.hfad.cz/

V Dobříši naočkovali proti nemoci covid-19 většinu zaměstnanců škol

přidáno: 04. 03. 2021

V dobříšském kulturním domě proběhlo očkování pracovníků mateřských, základních a středních škol z ORP Dobříš. Se zajištěním a organizací očkování pomohli lékařům a zdravotním sestrám z příbramské nemocnice také pracovníci města a Střediska zdraví Dobříš.

Více jak 200 učitelů a pracovníků škol z ORP Dobříš se včera nechalo naočkovat první vakcínou proti onemocnění covid-19. Očkování pro pracovníky škol bylo dobrovolné.

Po příchodu probíhala registrace a kontrola vyplněných dotazníků. Poté následoval rozhovor s lékařem, který zjistil, zda je dotyčný v dobrém zdravotním stavu, cítí se dobře nebo zda nemá nějaké jiné zdravotní problémy. Na základě kladných odpovědí byla aplikována vakcína. Každý byl lékaři a zdravotními sestrami poučen o možných nežádoucích reakcích po očkování.

„Příbramská nemocnice má skvěle sehraný mobilní očkovací tým, který dovezl očkovací látku. Druhý očkovací tým zajišťovalo Středisko zdraví Dobříš. Chtěla bych proto velmi poděkovat nejen jim, ale také paní koordinátorce za skvěle odvedenou práci a profesionální přístup,“ říká místostarostka Dagmar Mášová, která na místě pomáhala s registrací jednotlivých zájemců a kontrolou veškeré administrativy.

Samotní učitelé možnost očkování ocenili

Zvláště pak ředitelky a učitelky mateřských škol, které byly do této chvíle v plném provozu a ony v bezprostředním kontaktu s dětmi bez nutnosti užívání ochranných pomůcek, tuto možnost uvítali.

„V posledních dnech jsme se bohužel setkávali často i s rodiči, kteří nám záměrně zatajovali, že se u nich v rodině onemocnění covidem objevilo a děti normálně posílali dál do školky. Chápeme, že fungování mateřských školek je nezbytné z mnoha důvodů, ale bez dodržování základních pravidel a ohleduplnosti vůči sobě i ostatním se tady situace opravdu nezlepší. Za možnost očkování jsme velmi rádi a většina z nás ji využila,“ uvedla jedna z učitelek mateřské školky po očkování.

Druhou dávku proti onemocnění covid-19 dostanou opět v dobříšském kulturním domě.

autor článku: redakce DA (zdroj: www.mestodobris.cz)