Dnes je pondělí 15. srpen, svátek má Hana,
je Den energy drinků.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Příbramská nemocnice si připomněla Světový den nemocných

přidáno: 11. 02. 2022

Světový den nemocných připadá právě na dnešní den, tedy 11. února. V příbramské nemocnici si ho ale připomněli už o den dříve.

Krátkým programem ve spolupráci s představiteli církve Stanislavem Přibylem a Janem Kuníkem si v Oblastní nemocnici v Příbrami připomněli Světový den nemocných. Ten připadá právě na dnešní den, ale vzhledem ke všem okolním vlivům se v Příbrami slavil již včera.

Během dopoledne byla vysvěcena místnost ticha, která je nově otevřena v rámci zrekonstruovaného oddělení ošetřovatelské péče. Právě dnes poprvé fungovalo oddělení na novém místě. Součástí vysvěcení místnosti ticha byla i mše svatá za nemocné a pečující v příbramské nemocnici.

„Jsme velmi rádi, že jsme schopni ve spolupráci s představiteli duchovní péče, nabídnout našim pacientům i tuto službu. Ve spolupráci s církví a Svatou Horou bychom rádi připravili například konferenci paliativní péče a další aktivity,“ popsal tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota.

V odpoledních hodinách probíhalo setkání zaměstnanců s představiteli církve a poté krátký program pro personál na oddělení paliativní péče.

autor článku: Bc. Martin Janota - Oblastní nemocnice Příbram