Dnes je pátek 29. září, svátek má Michal.

dobrisskoaktualne.cz/rozhovory

Seriál rozhovorů s dobříšskými zastupiteli: Pavel Svoboda

přidáno: 25. 03. 2019

Rozhovor s dobříšským zastupitelem Pavlem Svobodou. Proč se právě on rozhodl vstoupit do dobříšské politiky? O konkrétních tématech, o kterých chce na zastupitelstvu diskutovat, se zmínil v článku.

Mohl byste se ve zkratce představit?

Pocházím z Prahy, do Dobříše jsem se přiženil před 25 lety. Pracuji jako IT konzultant v poradenské firmě. Mám skvělou ženu a 2 dospělé dcery. Ve volném čase se snažím sportovat i pomáhat s organizací sportovních závodů.

Proč jste se rozhodl vstoupit do místní politiky?

Mám Dobříš rád. Vyhovuje mi poloha města kousek od Prahy v blízkosti přírody a kopců. Časem jsem si uvědomil hodnotu vztahů na menším městě, kde se lidé výrazně více znají. V minulých letech jsem byl na mnoha jednáních zastupitelstva a opakovaně jsem byl zklamaný z průběhu řešení různých kauz. V rámci práce ve Výboru pro spolupráci s partnerským městem Mierlo v Holandsku jsem mohl nahlédnout do detailů, jak může fungovat radnice v obdobně velkém městě. Jsem přesvědčený, že zastupitelé by měli více zastupovat občany města, více s nimi diskutovat, naslouchat jim a vysvětlovat. Nechci být nespokojeným remcalem, chci v rámci svých sil přispět k lepší Dobříši.  

Jaké jsou vaše vize a plány na následující čtyři roky v Dobříši?

Do služby zastupitele jsem vstupoval s velkými nadějemi. Chci se zasadit o otevřenější komunikaci s občany. Z konkrétních témat usiluji o nastartování motivačního systému pro větší třídění odpadu, zlepšení dopravní situace především pro místní obyvatele a omezení expanze další výstavby do krajiny kolem města. Rád bych, abychom vedle akutních problémů zatékajících střech a ulic v havarijním stavu byli schopni o městě přemýšlet v dlouhodobém výhledu. Změny v územním plánu, zástavbě, dopravě a podobně ovlivňují tvář města na další desítky let. S vědomím této odpovědnosti chci k rozhodování přistupovat.

autor článku: Redakce DA