Dnes je úterý 27. únor, svátek má Lumír.

dobrisskoaktualne.cz/rozhovory

Dobříšák v poslanecké sněmovně – Tomáš Helebrant!

přidáno: 12. 10. 2021

Po 20 letech byl zvolen do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v pořadí třetí Dobříšák, Mgr. Tomáš Helebrant. Tomáš je také dobříšským zastupitelem a pracuje na pozici ředitele firmy Bios s. r. o.. Do parlamentu se dostal za politické hnutí ANO 2011. V krátkém rozhovoru jsme mu položili několik otázek.

Jaké jste měl pocity, když jste se dozvěděl o Vašem zvolení?

Především to byl šok, protože jsem s tím z osmého místa na kandidátce nepočítal a ani jsem nevedl žádnou osobní předvolební kampaň. Naprostá většina lidí se o mé kandidatuře dozvěděla až z volebního lístku a o to víc si tohoto výsledku vážím. Také jsem netušil, jak budu najednou žádaný (smích) – stále mi někdo volá nebo píše a v úterý už musím do sněmovny… Poděkování patří všem voličům, díky kterým skončilo ANO 2011 na Dobříši druhé a volil ho téměř každý čtvrtý Dobříšák.

Jak chcete skloubit role poslance, dobříšského zastupitele a ředitele podniku, jakým je Bios?

Všechno co dělám, dělám vždy naplno. Uvidím, jak se mi podaří skloubit moji pracovní pozici s veřejnými funkcemi a pak se rozhodnu, ale nebyl bych ani první, ani poslední poslanec, který se zároveň s prací ve sněmovně věnuje svému zaměstnání. Jsem hlavně Dobříšák a určitě se budu z pozice poslance snažit pomáhat Dobříši, kde to bude možné. Jde hlavně o prosazování legislativy týkající se obcí tak, aby pro ně byla prospěšná a v souladu se zdravým rozumem, což není vždy tak samozřejmé.

Které oblasti se chcete v poslanecké sněmovně věnovat především?

Jak jsem naznačil, je to zejména oblast komunální politiky. Aby byly zákony co nejjednodušší a srozumitelné. Aby i starostové a vedení těch nejmenších obcí mohli rozhodovat beze strachu z trestního stíhání za to, že se v daném okamžiku, s danou znalostí věci a s nejlepším vědomím a svědomím nějak rozhodli ve prospěch obce.  

Z mé pozice mě zajímá rovněž podpora podnikání. Ne dotace, ale nesvazování firem zbytečnou administrativou, kontrolami pro kontrolu, které nemají pro firmu a zaměstnance žádnou přidanou hodnotu a jen je zatěžují.

Proto by mi asi byla nejbližší práce výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj a v hospodářském výboru. To ale nezáleží jenom na mě, ale na dohodě v poslaneckém klubu.

Tomáši, gratulujeme Vám k nové funkci, děkujeme za rozhovor a držíme Vám palce ve Vaší nové cestě. Těšíme se na nové zprávy ze světa vysoké politiky, které pro Dobříšáky budete přinášet. 

autor článku: redakce DA