Dnes je čtvrtek 7. prosinec, svátek má Ambrož,
je Mezinárodní den civilního letectví.

dobrisskoaktualne.cz/rozhovory

Jindřiška Romba: Květen – v ideálním případě kvete všechno

přidáno: 05. 05. 2022

Stromy i lidi. Dobrá nálada i radost ze života jako takového je tak nějak snáz dostupná. I slovo „změna“ nemá až tak provokativní charakter, ale zkuste jej vyslovit v polovině ledna! Prostě květen je fajn měsíc.

Obce a města ožívají a setkávání se s lidmi je přece taky fajn…

Tak jaké akce navštívíme?

Připravuje se jich mnoho. Ať už jde o akce různého typu, konané na Dobříši nebo v blízkém okolí, všechny jsou podstatnou součástí městské samosprávy, a ta je stěžněm řízení města. Odborným slovníkem řečeno: Péče o všestranný rozvoj svého území a uspokojování potřeb svých občanůNormálním slovníkem řečeno: Na regionálním trhu nebo na/po dobrém koncertu či plesu se mnohé dozvíme, objasníme, probereme, vyřešíme… a mnohdy nás společně napadne něco, co bychom za jednacím stolem nevyšpekulovali. Osobní kontakt je VÍC než facebook. Sociální sítě umí báječně z komára udělat velblouda.

V našem městě máme spousty činných jednotlivců, skupin či spolků – což je SKVĚLÉ – a tak se velmi často stane, že některé akce se sejdou ve stejný den, či dokonce ve stejný čas – a to je zase ŠKODA – viz např. sokolský běh a výšlap města Dobříše do Brd. Proč nezačít akce různých pořadatelů LÉPE koordinovat. Dát jim přehlednost. Komunitní život a samospráva si vzájemně mohou velmi efektivně pomáhat. Dobříš je pospolité město, kde se téměř všichni známe, a koho neznáme, poznáme.

Jak toho docílít?

Na webu města existuje záložka s názvem Kalendář akcí. Tam mohou všechny spolky a organizace zdarma vkládat své termíny, na což často svými kapacitami nestačí. 

Můj návrh je: 

Mít na městském úřadu tzv. styčného důstojníka/důstojnici, který/á bude pravidelně pomáhat spolkům s marketingem a současně bude všechny organizace kontaktovat a ladit termíny. Abychom na Dobříši nejen nevěděli, kam dřív skočit, ale aby byly sportovní a kulturní akce rovnoměrně rozprostřeny v celém kalendářním roce ke spokojenosti všech.

Užijme/te si radost a sílu měsíce května. Ať už na zahrádce, v cyklistickém sedle nebo s dvojitým latté v kavárničce.

Místostarostka města Dobříše Dagmar Mášová k příspěvku dodává: „Je skvělé, že ve městě po dvou letech znovu ožívá kulturní a sportovní život. Spousta spolků totiž po celou dobu žádné své akce pořádat nemohla. Za město Dobříš spolky kontaktovala při přípravě kalendáře paní Brožová a kontaktovala je při přípravě a plánování různých akcí také paní Krůtová. Všechny spolky mají navíc dostupné informace na webu města a obdržely je také mailem. Myslím, že město nemůže určovat kdy a za jakých podmínek se mohou akce pořádat. V následujících dnech nás tak čeká několik na akce velmi bohatých víkendů. Děkuji všem, kteří se do pořádání akcí pro nás ostatní pustí.“

autor článku: Jindřiška Romba - zastupitelka města Dobříše