Dnes je neděle 25. září, svátek má Zlata.

dobrisskoaktualne.cz/rozhovory

Seriál rozhovorů s dobříšskými zastupiteli: Dagmar Mášová

přidáno: 04. 03. 2019

Na řadu přichází odpovědi od paní Dagmar Mášové, další dobříšské zastupitelky a současně také místostarostky města Dobříše. Proč se rozhodla kandidovat do místního zastupitelstva a jaká témata by ráda v následujícím období otevřela?

Mohla byste se ve zkratce představit?

Moje rodina žije na Dobříši již několik generací. V pubertě jsem si moc přála bydlet jinde. Ale po nějakém čase objevování „velkého“ světa jsem se vrátila zpět na Dobříš. Uvědomila jsem si, jak moc to tady mám ráda a jak mám ráda „Dobříšáky“. Mnoho let jsem v našem městě pracovala jako fyzioterapeut. Mám tady rodinu a přátele, ráda chodím na procházky do lesa, po Brdech, na výlety do přírody.

Proč jste se rozhodla vstoupit do místní politiky?

Protože jsem postupně dospěla k názoru, že se chci do dění kolem sebe v našem městě zapojit. Nejsem zvyklá jen nečinně přihlížet a pak si stěžovat. Chci být aktivní a pokusit se přesvědčit ostatní občany, že to má smysl. Jsem si vědoma toho, že to nebude jednoduché, ale chci se na tom podílet. Určitě platí, že když se o něco snažíte a vyvinete dostatečné úsilí, vždy toho dosáhnete - dříve či později. Stále věřím, že je možné Dobříši navrátit zašlou malebnost a kouzlo maloměsta.

Jaké jsou vaše vize a plány na následující čtyři roky v Dobříši?

Chceme pokračovat v realizaci “zděděných“ projektů v různé fázi rozpracovanosti. Čeká nás období, kdy se na Dobříši bude intenzivně rekonstruovat a modernizovat. V nejbližší době bude zahájena výstavba nového školního pavilonu, dostavba varny a rozšíření jídelny 2. ZŠ. Dále nás čeká rekonstrukce chladícího zařízení stávajícího zimního stadionu a snížení energetické náročnosti sportovní haly Dobříš (zateplení). Dále se chceme zaměřit na rekonstrukci náměstí.

Dalším tématem jsou odpady. Nová vyhláška byla schválena předchozím zastupitelstvem v září 2018. Bohužel občané tehdy neměli informace ani možnost vyhlášku připomínkovat. Současná nespokojenost s nově zavedeným systémem přitom dopadá zcela neoprávněně na nové vedení města. My se chceme zasadit o nápravu a již v průběhu letošního roku doplnit nastavení stávajícího svozového systému tak, aby mohlo platit „zaplatíš kolik vyhodíš“. Je třeba přesvědčit mnoho dalších občanů o nutnosti třídění odpadů a nejlépe snížení jejich produkce (většina lidí nemá problém, když si plasty, sklo a jiné komodity nese z obchodu domů, ale s následnou likvidací ano). Důležitá je prevence, předcházejme vzniku odpadků.

Vážení spoluobčané, všichni chceme hezkou Dobříš, kde se nám bude příjemně žít. Buďme k sobě tolerantní a vzhledem k množství projektů i trpěliví. Udělám vše proto, aby i radnice a zastupitelé napříč všemi stranami našli společnou řeč a jejich cílem bylo krásné a spokojené městečko do 10.000 obyvatel.

autor článku: Redakce DA