Dnes je úterý 27. únor, svátek má Lumír.

dobrisskoaktualne.cz/rozhovory

Rozhovor Pavly Slancové s končící místostarostkou Dobříše Dagmar Mášovou

přidáno: 21. 10. 2022

MILÁ DÁŠO, když někoho znáš od dětství a třeba ho učíš lyžovat a máš s ním spoustu vzpomínek… a znají se i rodiče… Musíš uznat, že takový vztah a přátelství je fajn mít stále, po padesátce… i po šedesátce… i po místních volbách.

Pavla Slancová: Když jsme šla poprvé ke komunálním volbám, protože moje kamarádka podruhé kandidovala a má za sebou čtyři roky práce na úřadě a vím, kolik tam toho opravdu dělala, proč tam setrvala, kolik času věnovala svému vtipnému svěřenému „trojboji“ (odpady, školství a sociální oblast), vnímám, jaká je výhoda a nevýhoda známé tváře dobříšské rodiny. Musíš uznat, MILÁ DÁŠO, že doslova šokem je (ale copak je vlastně v oblasti politiky ještě něco nemožné? ...), když i přes 2. místo v počtu preferenčních hlasů se my všichni, kdo jsme Tě volili, dozvíme, že z úřadu odcházíš…

Dagmar Mášová:

Ano, umím si představit, jak se cítíš. Jak to je vnímáno. Dost lidí už mi to dalo najevo. Přišla mi spousta gratulací a je těžké vysvětlovat, proč už nebudu pokračovat na pozici místostarostky, když jsem měla druhý nejvyšší počet preferenčních hlasů.

Pavla: No, nevím, zda se cítím víc „podvedená“ nebo jednoduše „pitomá“. Když už jdou lidé k volbám, část vhodí do urny jednu kandidátku, protože se jim nechce všechny pročítat a spoustu lidí stejně neznají. Moje osobní agitace pro Tebe byla taková, že když už Tě nemůžeme zakroužkovat vícekrát (aby bylo jasné, že Tě na radnici chceme), musíme si dát čas na to, volit další kandidáty napříč dobříšskými kandidátkami. Ze stávajícího vedení radnice jsi pro mne byla jediná možná a evidentně to tak vidělo množství jiných voličů, kteří si svoji účast na dalších volbách asi odpustí...

Dáša:

Tak to mě velmi mrzí. Já s Pavlem Svobodou jsme kandidovali za ODS, poprvé na Dobříši byla kandidátka ODS A NEZÁVISLí. Asi jsme nedohlédli možné varianty výsledku voleb. Pavel byl jednička, Tomáš druhý a já třetí na kandidátce. Moc si vážím všech hlasů, které mě posunuly do čela vítězů voleb.

Koaliční dohodu podepsaly 3 strany: ODS A Nezávislí (starosta Pavel Svoboda, místostarosta – uvolněný Tomáš Vokurka), STAN A Nezávislí (místostarostka – neuvolněná Jindřiška Romba) a KDÚ A Nezávislí.

Ve městě velikosti Dobříše je za mě zcela nemyslitelné, aby na radnici byli 3 místostarostové, případně další uvolněný radní. Dohodli jsme se, že se dohodneme. Ano, a je to přesně tak.

Opravdu nelpím na funkcích, moc mě bavilo pracovat pro město, takhle pestrou a bohatou agendu, řešení spousty různých a naprosto odlišných věcí, které se někdy až moc rychle střídaly – nechci to už opakovat, všichni si dobře pamatujeme co se dělo… Někdy hledání rychlých řešení a přitom nutné dodržení legislativních procesů. Byla to velká škola, na pozici místostarosty si opravdu nemůžete dělat co chcete, jak si možná někteří mylně myslí, jste totiž na očích.

Pavla: Takže jsi pro volby vaší kandidátky byla tím, kdo pro voliče splnil novodobou funkci „trojského koně“?

Dáša:

To nebudu komentovat. Respektuji dohody. Možná jsme měli více přemýšlet o postavení vlastní, nezávislé kandidátky, jak jsem již uvedla…

Pavla: Takže „příště“?

Dáša:

Nevím. Říká se, že „nikdy neříkej nikdy“. Já teď řeším svoji práci a vše, co jsem z důvodu čtyřletého působení na radnici ve svém životě odkládala nebo zanedbala.

Pavla: Vracíš se na Masarykovo Sanatorium Dobříš?

Dáša:

Zatím čekám na výsledky výběrového řízení na vedení Pečovatelské služby na Dukelském náměstí.

Pavla: To je Tvoje „trafika“ za odchod z radnice?

Dáša:

Na pozici ředitele/ředitelky bylo vypsané řádné výběrové řízení, kterého se mohl zúčastnit každý, kdo splnil požadavky. Před dvěma lety se přihlásilo šest zájemců, tentokrát jsme dvě. K seniorům, zdravotnictví a oblasti sociálních služeb mám blízký vztah, proto jsem to udělala a může to být pro mne další velká výzva.

Nad svým odchodem z radnice se nechci dojímat, život jde dál a já navíc zůstávám jako členka rady.

Kdybych přemýšlela o všem, co „se říká“ a říká to nějaké „ono“, stejně jako běží “ zaručené“ informace o tom, že se na radnici bere plat za nic atd., byla bych asi za ty čtyři roky práce s lidmi vzácně nepoučitelná a nepoznamenaná. To opravdu nejsem a za svoji životní zkušenost všem svým voličům a přátelům upřímně děkuji.

autor článku: S kámoškou Dagmarou Mášovou mluvila Pavla Slancová